Wpis z mikrobloga

Chciałbym sobie kupić żarówkę smart do pokoju (myślałem o yeelight), mam kilka pytań:
1. Do sterowania żarówką wystarczy sama aplikacja, nie jest potrzebny jakiś dodatkowy hub?
2. Żarówką steruje się tylko przez wifi z komórki? W przypadku braku internetu lub rozładowanego telefonu zostaję bez światła?
3. Rozumiem, że do sterowania żarówką potrzeba mieć cały czas włączoną lampę z włącznika. Czy takie coś nie grozi większym zużyciem energii?
4. Żarówka ma możliwość ustawienia czegoś w stylu profilu, w którym barwy światła (ciepłe-zimne) zmieniają się automatycznie w zależności od pory dnia czy trzeba sterować tym ręcznie?
5. Czy takie żarówki są trwałe?
6. Czy żarówka zapamiętuje nadane jej ustawienia? Przykładowo, ustawiam sobie wieczorem, że żarówka ma się zaświecić rano, np. o 7, czy aby to zadziałało musze mieć cały czas włączone wifi w telefonie?
7. Czy takie żarówki są trwałe?
8. Czy jest możliwość włączenia żarówki np. klaśnięciem albo gestem, czy tylko głosowo albo z telefonu?
Czy yeelight będzie ok? Biała żarówka będzie miała wszystkie oczekiwane przeze mnie funkcje? Jeżeli nie, to nie ma problemu, dopłaciłbym do RGB, chociaż na kolorowym oświetleniu kompletnie mi nie zależy.
#smarthome #pytanie #zarowka #xiaomi
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vvvariacik:
1. Tak, żarówkę sterujesz aplikacja. Lampę możesz sterować dodatkowo pilotem
2. Żarówkę łączysz do routera WiFi. Do pracy nie potrzebujesz internetu, do sterowania aplikacja też. Żarówkę możesz podłączyć do starej instalacji, wtedy nawet po awarii telefonu światło będziesz mial
3.nie musisz. Możesz jej wyłączyć zasilanie. Po włączeniu wróci do poprzednio ustawionego parametru swiecenia
4. Tak, przez chmurę aplikacji. Do pracy wymaga internetu i założonego konta
5. Ja mam akurat aqara