Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wie o co tu chodzi? Paczka z AliExpress zamówiona na paczkomat w Warszawie trafiła do Poczty Polskiej i po wydaniu do doręczenia została wysłana do Komornik i tam doręczona. Nikt się ze mną nie kontaktował ani nie próbował doręczyć, adres na który została nadana przesyłka to adres paczkomatu obok mojego bloku. Dostanę w ogóle te paczkę? #aliexpress #zakupyzchin #pocztapolska #inpost #alipaczka #kurier #poczta #zakupy
kamil514 - Czy ktoś wie o co tu chodzi? Paczka z AliExpress zamówiona na paczkomat w ...

źródło: comment_16394036218b7tpHuKxQuLkoqY1ZCXiQ.jpg

Pobierz
  • 8
@sylwek2k: Ale nie ma żadnej informacji o tym ze nie udało się doręczyć paczki lub cokolwiek. Dodatkowo WER to urząd celny jeśli się nie mylę? No i czemu w ogóle to obsługuje poczta Polska jak na Ali zamawiałem na paczkomat? Już raz paczka przyszła w ten sposób bez problemu.
@pesimist: Zależy. Jeżeli kogoś lubię to doręczam z własnej inicjatywy. Jak kogoś nie lubię, to zostawiam przesyłkę dziewczyną na UP i one decydują czy ustalać adresata/dzwonić na podany nr telefonu (to ułatwia sprawę, bo może być poprawny adres ustalony telefonicznie). Generalnie nie mam obowiązku ustalać adresu, chociaż zawsze staram się doręczyć XD, ale ludzie są różni i czasami więcej z tym problemu niż pożytku. Dlatego nie dziwie się tym, co przepisowo
@kamil514:
Przesyłka niedoręczalna, więc poszedł zwrot.
WER to nie urząd celny, tylko sortownia. W budynku WER Warszawa KAS wynajmuje pomieszczenia gdzie mieści się Odział Celny I Pocztowy (I to rzymskie 1), ale jest to osobna instytycja od Poczty.