Wpis z mikrobloga

Mirki z racji, że z siłownią nie mam wiele wspólnego mam do was pytanie. Jaki zestaw ćwiczeń polecacie na start dla takiego laika jak ja? Oczywiście wiem, że na necie mógłbym znaleźć jakieś plany treningowe, ale mam większe zaufanie do ludzi z wykopu. Nie zamierzam wyrobić sylwetki jak kulturysta ani podnosić nie wiadomo jakich ciężarów, tylko chce po prostu zrzucić brzuch, bo przez pandemię strasznie się ulałem i moja mama codziennie mi suszy przez telefon głowę, że w tym tempie doprowadzę się do tragedii. Ja też zdaję sobie z tego sprawę, bo w ciągu 2 lat z ok 80 kg przytyłem do 105 kg. Kupiłem sobie rowerek stacjonarny i pedałuję 3/4 razy tygodniowo po ok 25 km i udało mi się teraz aktualnie zejść do 99 kg. Jem raczej zdrowo, trochę jednak za duże ilości bo w granicach ok 3 tys. kcal dziennie ale mam skłonności do zamówienia sobie raz na jakiś czas pizzy wieczorem. Wiek 21 lat, w listopadzie byłem na siłowni z kumplem sprawdzić jak wyglądają moje możliwości i prezentują się one następująco: wyciskanie sztangi na ławce płaskiej max x1 65 kg, przysiad max 30kg (nie byłem w stanie podnieść więcej przez ból kostki), martwy ciąg max x1 125 kg i zero podciągnięć.

#mikrokoksy #silownia
  • 3