Wpis z mikrobloga

Nie łatwiej postawić dwa pojemniki papier i folia/plastik?


@lubie_piwo: Pewnie łatwiej ale:
- pojemniki zaraz zostaną zapełnione śmieciami i gruzem przez okolicznych Januszy
- nie wygląda to już tak dobrze od strony PR

Idea ciekawa tylko pytanie czy InPost przetestował to jakoś w praktyce - bo o ile pełne opakowanie raczej nie zostanie zmasakrowane w transporcie to puste pudełko raczej jest bardziej podatne na uszkodzenie.
@lubie_piwo: Trochę to bez sensu. Mam otworzyć tą paczkę przed paczkomatem? Jeszcze ten kawałek przed bywa wybetonowany, ale jak dalej się odejdzie, żeby ktoś inny mógł skorzystać z paczkomatu to już jest błoto. A wątpię też, żeby komuś chciało się to nieść do domu i potem znów do paczkomatu. Zwłaszcza, że ci ludzie nie znają umiaru z tym pakowaniem. Jak zamawiam coś z ali to przychodzi taka mała paczuszka, że czasem
@lubie_piwo: Na paczkach teraz są umieszczane dane osobowe i kontaktowe. Przed wyrzuceniem jej do śmieci trzeba najpierw ściągnąć te naklejki, które z trudem schodzą (albo zamalowywać), no chyba że jest się imbecylem i chce się dzielić swoimi danymi z randomowymi żulami. A tak cyk – przedmiot do torby, paczka do sklepu, który już i tak ma moje dane, obieg zamknięty. Super inicjatywa imo.
@dis_gon_b_guud: w idealnym świecie nie trzeba by było go transportować tylko dostarczyć do innego sprzedającego koło paczkomatu dostawy. Także sprzedający dostawali by nie swoje kartony. Np zamawiam coś z Katowic do paczkomatu w Gdańsku, zostawiam karton w paczkomacie i ten trafia do np firmy w Gdańsku.
@not_me: jak dla mnie to najlepszym rozwiązaniem byłyby opakowania z tworzywa. Lekkie, wytrzymałe, wielorazowe. Odbierając paczkę, zostawiasz kaucję, zwracasz - dostajesz zwrot, a paczka może zostać po raz kolejny wykorzystana do wysyłki.
@camelinthejungle: raczej żaden sklep nie dostanie tego opakowania z powrotem. Nikomu nie będzie się opłacało transportować go z powrotem na drugi koniec Polski. Po prostu opakowanie zostanie wydane innemu nadającemu przesyłkę w Twoim regionie ;)
@lubie_piwo: Sam pomysł nie jest zły ale:
- co z wypełniaczami w paczce? Dodatkowe papiery, folie bąbelkowe itp
- czasami ciężko rozpakować paczkę na dworze i potem jakoś sensownie to zabrać do domu
- puste kartony będą blokować skrytki