Wpis z mikrobloga

mireczki, jak w temacie - zna ktoś jakiś kompletny protokół postępowania i modyfikacji treningu przy podejrzeniu kontuzji mięśni klatki piersiowej, poza "jeździć, obserwować?" na razie obciąłem 40% obciążenia na wszystkich ćw. na klatkę, skupiam się bardziej na technice i dokładać z powrotem będe, jeśli ból nie będzie powyżej 2-3/10. Coś jeszcze da się zrobić?

#mikrokoksy #silownia #mirkokoksy
Pobierz
źródło: comment_16395737536QgfiVmUDlDgVSmQJwUmja.jpg
  • 21
@Dr_Killjoy smaruj to czymś przeciwzapalnym jeśli to świeży uraz i boli, zrób jakąś przerwę (2-3 tygodnie) jeśli boli nawet przy małych obciążeniach i wróć do ćwiczeń jak ból się zmniejszy/zniknie - stopniowo dokładaj ciężaru, skup się na dogrzaniu miesnia i technice

miałem ten sam problem jakiś czas temu i powyższe u mnie pomogło, po 2 tygodniach przerwy od wyciskania zacząłem delikatnie dźwigać, gdzie na początku sama sztanga sprawiała ból

Jesli przerwa i
@Pozytywny_gosc:

odpuścić całkowicie ćwiczenia na górę klatki na 2 tygodnie i udać się do fizjo?


ale fizjo też nie okadzi mnie dymem ze świętych ziół, tylko zleci zestaw ćwiczeń - pytam tych co mieli podobny problem co pomogło, co nie
@Dr_Killjoy: jak zerwałeś/naderwałes to raczej właśnie nie każe ci ćwiczyć tylko siedzieć na dupie. Poczytaj sobie co ci grozi gdybyś sobie np zerwał mięsień zębaty przedni, a skoro masz powiedzmy naderwaną klatę i zaczniesz ćwiczyć to inne mięśnie zaczną kompensować braki i będą przeciążone.

Ja raz robiłem przysiady i jakoś za mocno spialem łopatki mając sztangę za nisko przy low barze, coś mi strzeliło w plecach, jak podnosiłem rękę to mi
@DywanTv: Zerwałem, dats it, gdzieś pisałem o tym ;) #mikrophysio

@Dr_Killjoy: W skrócie - dużo ukrwienia lokalnego, działania przeciwzapalnego, dużo pracy antagonistów, dużo izometrii i powoli w ekscentrykę. Po "pełen protokół" własnie udaj się do ogarniętego fizjo. Ja swoje zerwanie lekko ponad 1cm w cz. obojczykowej zaleczyłem w ~2 tygodnie od urazu na tyle, że mogłem juz machać na ławce bez bólu.
@DunningKruger:

nienaturalny


Jeśli możesz wykonać taki ruch ramieniem bez żadnego obciążenia leżąc na plecach to jest on naturalnym ruchem człowieka. Kontuzjogenny jest gdy przekroczysz dane wartości biomechaniczne dla stawu/mięśnia, przysiad też może być kontuzjogenny