Wpis z mikrobloga

@poisonandwine po około półtorej tygodnia, ale najpierw delikatnie zaczęłam odczuwać smak i dopiero po trzech, czterech dniach powrócił prawie w pełni węch.
To chyba zależy od osoby/organizmu. U mojej siostry powrót do normalności trwa np. znacznie dłużej ok. trzech-czterech tygodni od utraty zmysłu powonienia i smaku.
@poisonandwine ja miałem covida w lipcu, smak tak może 60% wróciło jak i wechu... Ale powiem Ci wszystko #!$%@?ło się .. no kurczak smakuje jak ryba, pomidor jak śliwka a jak się spoce to czuję jak by dym albo palone drewno. Dekalibracja totalna
@poisonandwine: Po ponad pełnym miesiącu, w ciągu ostatnich zaledwie 3 dni nastąpiła spora poprawa. Jakbym miał w liczy ubrać to tak z ~~10% na 50% w ciągu trzech dni, co mnie bdb pozytywnie zaskoczyło (zarówno sam fakt, że się poprawiło, jak i to w jak krótkim okresie, tak nagle).
W pełni jeszcze nie wrócił, ale ostatnie dni mnie sporo uspokoiły, bo z 50% węchu/smaku już spokojnie można żyć, a bez sobie
JA nie straciłem smaku (a przynajmniej nie za bardzo), ale węch tak i do teraz nie wrócił w 100% (byłem chory rok temu). Ostatnio poczułem zapach oregano w przyprawie i się zdziwiłem, zapomniałem już jaki to jest zapach.