Wpis z mikrobloga

@kaczoor: pwinna wywiewać, ale jest to czasami ciężkie do osiągnięcia, możesz zamontować zawór zwrotny wewnątrz kratki (wymienićkratkę, na takąz zaworem)
  • Odpowiedz
@kaczoor: ta kratka służy do ewakuacji "zużytego" powietrza z łazienki. Niestety czasami w ciepłych miesiącach cug jest odwrotny. Jak tyś to zrobił, że w zimie powietrze ci nawiewa zamiast wywiewać - nie wiem.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@pavul0n666

jeśli nawiewa to źle


@huggus

nie powinno nigdy nawiewać, masz spieprzoną wentylację gdzieś w domu


Jak to naprawić? W ubikacji mam ten sam problem w takim razie. Zgłaszać administracji?
  • Odpowiedz
@kaczoor: gdy otworzysz okno w jakims pokoju to kierunek tez sie zmieni. Wentylacja grawitacyjna musi miec skad powietrze zaciagac, zeby dzialac prawidlowo. Majczesciej bierze je z nieszczelnych lub uchylonych okien, dlatego ktos tutaj wspomnial o "plastiakch w trybie zimowym", ktore sa po prsotu za szczelne.
  • Odpowiedz
@kaczoor może być zbyt dobrze uszczelnione mieszkanie. A może akurat dmucha gdy okap w kuchni jest włączony, bo wtedy jak jest szczelnie to wyciaga powietrze nawet z kratki w łazience
  • Odpowiedz
@kaczoor: jak to blok, to po pierwsze pytanie jak przeszło przegląd kominiarki a po drugie czy posiadasz źródło świeżego powietrza (nawiewniki okienne, albo nieszczelne okna), jeśli nie to pewnie spółdzielnia/wspolnota powie że musisz zamontować by działało
  • Odpowiedz
@klokupk: dokładnie. Jak mam okna pozamykane szczelnie i odpalę okap to czuję jak z kratki po prostu leci powietrze zimne. No ale to logiczne, bo przecież skoro wyrzucamy część powietrza z mieszkania, to musi się ono uzupełnić z innej strony. Kiedyś takim miejscem były okna, teraz są często szczelniejsze i już powietrze musi bardziej kombinować :)
  • Odpowiedz