Wpis z mikrobloga

Mirki, będę instalował internet w nowym mieszkaniu, ale całkowicie nie znam się na rzeczy, zero rozeznania.
Powiedzcie proszę z jaką firmą warto się związać? Kto ma tanio? No i przede wszystkim - jaką przepustowość powinienem wybrać do takiego totalnie standardowego zastosowania? (Nie zamierzam uploadować ani ściągać bardzo dużych ilości danych, także nic odbiegającego od normy). Jestem z #lodz więc będę również wdzięczny za opinie mieszkańców tego miasta.

W skrzynce znalazłem ulotkę od przedstawiciela handlowego Toyi (zdjęcie niżej) - czy ta oferta wygląda ok? Myślę wstępnie o 300/30 Mb/s.
#internet #kiciochpyta #komputery
produkt - Mirki, będę instalował internet w nowym mieszkaniu, ale całkowicie nie znam...

źródło: comment_1639661075nT8joPSUmYU9AED5JgjK6R.jpg

Pobierz
  • 30
@produkt: Toya jest dobra pod warunkiem że światłowód w Twoim budynku to faktycznie światłowód, a nie radiówka. Niestety, jeszcze wiele budynków ma ten problem że sygnał leci między antenami i dopiero na światłowód w budynku. Wtedy wystarczy mocniejszy pierd sąsiada, aby poszło zakłócenie. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Dlatego stawiałbym w głównej mierze na Toyę i Orange. Jeśli jest jakiś lokalny dostawca, też warto się zainteresować - zawsze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@produkt: Do nowego mieszkania ze swiatlowodem 500 mb/s jest odpowiednie. Nie jest to za duzo, ale tez nie za malo. Dla mnie do pobierania plikow wiekszych jak 100gb wrecz idealne i obslugi ok. 4-5 urzadzen po wi-fi. Nie polecam Orange, ze wzgledu na wysoki ping i cene. Obecnie uzywam UPC z tv i oferta jest duzo lepsza. Co prawda pingi nie powalaja, ale moze byc. Strzelalbym w UPC lub Netia. Jest
Toya jest dobra pod warunkiem że światłowód w Twoim budynku to faktycznie światłowód, a nie radiówka


@SeriousDude: jest to nowy budynek, czy ma to jakieś znaczenie? W sensie, czy w nowym budownictwie w ogóle stosuje się jeszcze radiówkę?
Powiedzcie proszę z jaką firmą warto się związać?


@produkt: pytanie zupelnie nie na wykop.
Po pierwsze w kazdym bloku sa inne oferty dostepne.
Po drugie w kazdym bloku kazda firma ma inna infrastrukture i jedna firma moze miec dobry net w tym bloku a w innym nie.

Musisz zrobic rekonesans najlepiej w obrebie wlasnej klatki schodowej (bo bywa ze inne klatki maja inna infrastruktuire)
jest to nowy budynek, czy ma to jakieś znaczenie? W sensie, czy w nowym budownictwie w ogóle stosuje się jeszcze radiówkę?


@produkt: Toya ma różne sposoby aby jak najszybciej dojść do nowego klienta ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tu już musiałbyś bezpośrednio dowiedzieć się u nich jak to wygląda.
Jeżeli masz w budynku też puszki Orangę, weź sobie na próbę z umową na czas nieokreślony. Potestujesz i sam
@Suk1nsyn: Netia to najgorszy syf, nie dość ze podpinając się pod kable Orange i do usługi dopłacasz za dzierżawę łącza, obsługa klienta pożal się Boże, to jeszcze potrafią robić problemu przy oddawaniu sprzętu i naliczać jakieś kary.

@produkt Toya jest dobra tylko na pierwsza umowę, przy przedłużeniu ceny skoczą Ci o jakieś 30-40% i nic nie utargujesz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DESiGNER86: no ja się nie zgodzę z żadnym z Twoich zarzutów.
Mam Netię na światłowodzie od ponad 3 lat, łącze 1 Gb/s i bardzo sobie chwalę zarówno stabilność łącza jak i obsługę klienta. Zdarzyła mi się jedna awaria terminala GPON i technik był u mnie na drugi dzień żeby go naprawić, sprawę udało się załatwić w mniej niż godzinę.
Ze swojej perspektywy bardzo polecam Netię i będę polecał każdemu.
@produkt: czego nie rozumiesz w tym co napisalem? Kazda firma ma w kazdym bloku inne urzadzenia i one naleza do podsieci innych urzadzen. To czy to dziala czy czasem pada zalezy od obszaru, a nie firmy.

Ta sama firma w jednym bloku ma zajebiste parametry, a w innym #!$%@?, lapiesz? Roznica moze byc diametralna nawet miedzy klatkami w bloku.
Jak chcesz ustalic co dobrze dziala w miejscu X to zapytaj sasiadow
@programista15cm: nie no, rozumiem, bardzo jestem wdzięczny za wszelkie opinie które uzyskałem :) Po prostu jedni polecają daną firmę, inni odradzają - w sumie to normalne i mogłem to przewidzieć, że ciężko będzie wskazać faworyta. Z opiniami sąsiadów będzie ciężko, bo na kilkadziesiąt mieszkań stale zamieszkanych jest na chwilę obecną może z 5.
polecają


@produkt: bo ludzie to debile, dlatego nigdy nie pytaj ich o zdanie ani o droge.

Pracowalem w firmie telekomunikacyjnej dostatecznie dlugo i wiem dostatecznie dobrze, ze odsetek skrajnie zadowolonych i niezadowolonych klientow w telekomie jest najwyzszy.

Probuje Ci trzeci raz wytlumaczyc, ze subiektywne, jednostkowe wrazenie anona nie ma zadnego znaczenia w kwestii tego jak bedzie dzialal internet w TWOIM BLOKU
Czy chociaż ta cena 59,90 za 300/30 mb/s jest ok?


@produkt: Nie. Poza tym, oferta z tym cennikiem jest stara - wejdź na stronę i masz nową dla nowych ;)
Sprawdź w pierwszej kolejności jacy operatorzy działają w Twoim budynku. Następnie sprawdź ich oferty i dopiero wtedy porównuj i pytaj ( ͡º ͜ʖ͡º) tutaj można polecić X firm, a 3/4 z nich u Ciebie nie będzie
@SeriousDude: ważne jest dla mnie, że dowiedziałem się, że takie 300/30 Mb/s jest wystarczające dla standardowego użytku. Popatrzę sobie teraz w internecie na oferty innych firm, porównam ceny i na tej podstawie wybiorę (chyba, że okaże się, że wybrana firma nie ma infrastruktury w moim budynku). Dzięki!
Probuje Ci trzeci raz wytlumaczyc, ze subiektywne, jednostkowe wrazenie anona nie ma zadnego znaczenia w kwestii tego jak bedzie dzialal internet w TWOIM BLOKU


@programista15cm: zrozumiane :D

Sprawdź w pierwszej kolejności jacy operatorzy działają w Twoim budynku.


@SeriousDude: to pewnie głupie pytanie, ale w jaki sposób mam to stwierdzić? Nigdzie na klatce nie widzę żadnych puszek, czy jak to się tam nazywa, żeby móc stwierdzić, że firma A na pewno
@produkt: no to 300/30 w Toya dla nowych klientów masz za 49.90, za 59.90 masz 500/50.
Moi rodzice na Dąbrowie trafili na bezpośredni światłowód i na necie 100/20 bez problemu lecą 2x komputer i netflix ( ͡º ͜ʖ͡º) więc na podstawowe/standardowe potrzeby 300/30 na spokojnie starczy.