Wpis z mikrobloga

@rKle: który lepszy to zobaczysz jak się położysz i sobie porównasz. Każdy ma inny odbiór sprężyn i pianki, więc to tylko ty możesz to stwierdzić.

Teoretycznie piankowe są bardziej wytrzymałe niż sprężynowe, ale z kolei te nowoczesne sprężyny w przegrodach kieszeniowych też podobno długo wytrzymują. Ja za ~1k kupiłem przed wakacjami w tym rozmiarze piankę termoelastyczną i jest mega, aczkolwiek chyba od tego czasu już materiał podrożał i ceny nieco skoczyły.
mam morgedal kilka lat ale dla mnie jest za miekki i co tydzien obracam go, chociaz w ikei wydawalo sie ze jest najtwardszy


@sanguediguida: dzięki za konkretną odp.oto mi chodziło jak z czasem się taki materac zachowuj bo w sklepie na chwilę się położyć to nie to samo jak przy codziennym użytkowaniu.
@Shajo: ^
@rKle: Jeśli możesz to nie kupuje bez sprawdzenia jak Ci się na nim leży w ulubionej pozycji. Chodzi o pozycję do spania oczywiście a podkreślam to, bo ponoć były osoby testujące w sklepach materace nie tylko do spania.
Mam morgedal 140x200 i jest wygodny, testowałem w IKEI wszystkie około tej ceny i był najlepszy.


@krulwonzuw: a długo go masz ?
Żywotność materacu też zależy od wagi i wzrostu oraz masy jak się rozkłada na ten materac itp.
dzięki za konkretną odp.oto mi chodziło jak z czasem się taki materac zachowuj bo w sklepie na chwilę się położyć to nie to samo jak przy codziennym użytkowaniu.


@rKle: coś co dla niego jest twarde, to dla Ciebie może być miękkie
@rKle: Nie wiem, nigdzie nie spotkałem się z taką opinią. Ja jestem do sprężynowych negatywnie nastawiony, bo choćby ten, który mam teraz, bardzo się popsuł, ale nie jest to materac sprężynowy z Ikea.
Jak masz kupić materac bez sprawdzenia osobiście w sklepie, to lepiej kup Kokosa z allegro za 2 stówy.


@przemax: już nie raz je sprawdzałem te materace w IKEA, ale zanim kupie wole poznać opinie ludzi co maja ten produkt.
@rKle: Na materac mam zalozony ochraniacz, wiec jest jak nowy. Do tego co tydzien obracam lub przewracam na druga strone co powoduje ze rownomiernie sie zuzywa. Raczej polecam. Ja 110kg zonka do 65kg. Oboje lubimy mega twardo i na podlodze jest ok a na stelazu slabo. Moj nastepny materac bedzie od tapicera.