Wpis z mikrobloga

Jak wcześniej chodziło mi po głowie takie coś, czy bitkojna można sobie zapisać na kartce i schować w szufladzie, tak teraz ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz. Nie jestem za ani przeciw temu wszystkiemu, chciałem się dowiedzieć czysto edukacyjnie.
Koparki kopią bitcoina, im więcej jest wykopane tym mniej się wykopuje. Także mam 2 pytania.

1: Czy teoretycznie w ogóle dojdzie za naszej cywilizacji moment w którym faktycznie cały bitcoin zostanie wykopany?
2: Czy dobrze rozumiem, że proces kopania musi cały czas trwać, żeby bitcoin dalej istniał? W sensie, co by się stało, gdyby czysto hipotetycznie, wszystkie urządzenia kopiące zostały wyłączone?
#bitcoin #kryptowaluty
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dulu: 1. po 2140 nagrody za blok nie licząc opłat użytkowników dla górników się skończą

2. Proces kopania nie musi cały czas trwać, aby istniał protokół BTC.
3. Po niedługim czasie dostosowałaby się trudność do braku kopiących -> po tym łatwo by było wydobyć 1 BTC.
@dulu:

1. Bitcoin zostanie wykopany
2. Nie musi cały czas trwać. Pytanie dotyczące tego, co się stanie, gdy każda koparka zgasnie nie ma sensu. To tak jak gdyby szacować, co gdyby każdy zgasił w tym momencie światło i włączył świeczki. Jaki to będzie miało wpływ na środowisko? Nie dojdzie do tego nigdy.

Inna sprawa że z przyczyn polityczno-prawnych część koparek może przestać kopać. Bitcoin działa na protokole, który zwiększa lub zmniejsza
Nie, nigdy nie zostaną wykopane wszystkie BTC


@kooliber: co ty pieprzysz? :DDD

@sxldsxxl: Jesteś inteligentnym człowiekiem na tle społeczeństwa. System dostosowania trudności kopania, mechanizm ekonomiczny, jest bardzo prosty i pewnie ciężko ci będzie uwierzyć, ale prawie nikt tego nie potrafi załapać! Naprawdę... niewiele osób to rozumie. Nie wiem co jest w tym trudnego, ale jest masa ludzi tutaj siedząca praktycznie ciągle od lat i nie rozumie tego :D
To jest
Opposition_Fuhrer - > Nie, nigdy nie zostaną wykopane wszystkie BTC

@kooliber: co ...
@Opposition_Fuhrer: Rok temu grałem w takiej gildii MMO, która zrzeszała graczy głównie z Europy. Założyciel był Holendrem. Czasem poza grą rozmawialiśmy na jakieś casualowe tematy. Jak wchodziliśmy w kwestie polityczne to mi nie chciał uwierzyć, że statystycznie rzecz biorąc ponad połowa społeczeństwa w PL nie rozumie, że płaci podatki VAT w sklepie. Myślą, że to ich nie dotyczy. Początkowo uznał, że tak sobie żartuję, że to taka egzageracja. A to suchy