Wpis z mikrobloga

Drugi sezon Netflixowego Wiedźmina to największy gwałt na materiale źródłowym ever - nie rozumiem co przyświecało twórcom aby to nakręcić i tak bardzo nasrać na materiał źródłowy. Jestem świeżo po 6 odcinkach, które ostatnie z wielkim bólem wymęczyłem podtrzymując swoje oczy zapałkami i próbując nie umrzeć z agonii. Będzie to długi RANT pełen spoilerów więc ostrzegam.




#wiedzmin
Espada97 - Drugi sezon Netflixowego Wiedźmina to największy gwałt na materiale źródło...

źródło: comment_1639779632PODnW6AEELyXYdmU0mYTxZ.jpg

Pobierz
  • 15
@elf_pszeniczny: Tak, najlepiej spłycić hejt na to wątpliwej jakości artystyczne dzieło do tego że nie podoba mi się dobór aktorów ze względu na rasę lub gender bender. W Diunie bardzo dobrze z tego wybrnęli robiąc konsekwentnie ze wszystkich Fremenów czarnoskórych/arabów i to mega pasowało ze względu na to, że tworzy to iluzje/wizje społeczeństwa które jest odrębne od całej reszty.

Wymieszanie kulturowo-etniczne w świecie Wiedźmina niema kompletnie sensu (no chociaż z drugiej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Espada97: Łączę się w bólu. Dotrwałem do drugiego i szczerze żałuję ()

@achillesgrek: mocni z Was zawodnicy. Ja odpadłem po 5 odcinku pierwszego sezonu.
Teraz widziałem dwa odcinki drugiego, bo różowy ogląda, a siedziałem obok. W połowie drugiego już patrzyłem w telefon bardziej, bo nudne i bez sensu.
W Diunie bardzo dobrze z tego wybrnęli robiąc konsekwentnie ze wszystkich Fremenów czarnoskórych/arabów i to mega pasowało ze względu na to, że tworzy to iluzje/wizje społeczeństwa które jest odrębne od całej reszty.


@Espada97: ja #!$%@?... W Diunie Freemeni są beżowi bo w oryginale są wzorowani na arabach a nie dlatego że jakiś reżyser sobie tak wymyślił.
Serio wasz prawicowy ból dupy o nieistniejące fikcyjne rasy jest śmieszny i świadczy o tym
@TurboDynamo: Nie, nie mam żadnych problemów z czarnoskórymi ale rozumiem że twoja wypalona dziura w mózgu każe Ci twierdzić inaczej bo nie zgadzam się z bzdurnym światotwórstwem w serialu. Fremeńska kultura owszem bazuje na beduińsko/arabskich motywach co nie znaczy, że z góry są wszyscy skazani na jeden właściwy kolor skóry (patrz adaptacja Lyncha i wiele, wiele innych) - po prostu przyrównałem to w zakresie world buildingu że w fantastyce tak jak