Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jalop:


bez działki? 400k, w środku deweloperka.

Tak sobie tylko strzelam


Panie, ale my mamy początek trzeciej a nie połowę drugiej dekady dwudziestego pierwszego wieku.


@Niss: Jakbym miał strzelać to około 700k do stanu deweloperskiego, bez działki.


Przestańcie strzelać bo ceny z dupy wychodzą :D

@Outline: 400k w systemie gospodarczym xd
@Niss: mury i stropy 200k, dach 70k, okna 50k, tynki 30k, elektryka 20k, hydraulika 10k, elewacja 20k, kostka 15k, CO ?k, wykonczeniowka skyisthelimitk, +/- 50% wsio( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niss: Przez piętro koszty wzrastająca z 30-40%.

@Krzysztof53647: ale metraż też rośnie o 30-40% xD
Przy aktualnych cenach tarcicy i zakładając że nie będzie pokryta najtańszą blachą trapezową to cena za m2 wychodzi taniej w mieszkaniu piętrowym niż parterowym. Oczywiście chodzi o mieszkania powyżej 140 m2
Fundamenty i dach swoje kosztuje
@Niss: Panie po pierwsze metraż, po drugie gdzie budowa bo ceny w zależności od województwa znacznie się różnią. Ale nie znając lokalizacji i metrażu to myślę, że ok 600k stan deweloperski. Dla porównania ja zacząłem budowę domu w 2019 we Wrocławiu i stan deweloperski takiego domu (170 m2 z garażem i 50 m2 poddasza nieużytkowego) kosztował mnie ok. 450 k.
Pobierz Malinowy_nos - @Niss: Panie po pierwsze metraż, po drugie gdzie budowa bo ceny w zale...
źródło: comment_1639918064rCOjs8raFKQ3YgfDfscPLd.jpg
@Shatter:

no spoko, ja uważam, że 700k to budżet na budowę domu z w pełni użytkowym poddaszem, do zamieszkania. Tzn. zależy, są ludzie, którzy kupują drzwi za 8 tysięcy i okno tarasowe za 12 i kupują takie dwa xd


Nikt nie pytał, ja wydałem na budowę domu około 450k i se mieszkam. Nie mam natomiast w zwyczaju naśmiewać się z kogoś kogo stać na więcej jak Ty to robisz.