Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Już prawie miesiąc stosuję citalopram zamiast escitalopramu. Taka sama dawka. Zauważyłem że citalopram jest znacznie słabszy i czuję mniejszą pewność siebie podczas kuracji tym preparatem.
Jedyna w miarę okej rzecz jaka była albo jest, to że po zespole odstawienia esci, citalopram ogarnął brain zappy (ale możliwe że każde ssri by to ogarnęło jak powiedział jakiś użytkownik w moim poprzednim poście na temat leków). Mam zamiar iść do psychiatry po nowym roku opowiedzieć moją krótką ale wciąż trwająca historię z lekami i poprosić o escitalopram bo czułem się po nim o wiele lepiej. Napomknę, że z własnego wyboru #!$%@? sprawę bo citalopram biorę na własną rękę co nie jest mądrym posunięciem, jednak miesiąc temu nie miałem nawet na wizytę. Korzyść jest taka że citalopram pomógł mi przepracować miesiąc i teraz mogę wydać te pieniądze na psychiatrę :)

Jak ktoś ma jakieś pytania albo chce pogadać to zapraszam do rozmowy

#narkotykizawszespoko #leki #oswiadczenie #oswiadczeniezdupy
  • 5
@Brygida_Niska czujesz, że citalopram w tej samej dawce jest słabszy, ponieważ dokładnie tak jest. Escitalopram to aktywniejszy izomer citalopramu, co w uproszeniu przekłada się na to, że potrzeba mniejszej dawki escitalopramu niż citalopramu, żeby wywołać ten sam efekt terapeutyczny.
Powrót do escitalopramu byłby dobrym wyborem, jeśli był przez Ciebie lepiej tolerowany, ale skonsultuj to z lekarzem podczas kolejnej wizyty. Dużo zdrówka!