Wpis z mikrobloga

Hej wiedźmińskie mireczki i te niewiedźmińskie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak się zapatrujecie na #imie Jaskier jako po prostu imię dla chłopca? Owszem imię #!$%@? z #wiedzmin, ale nawet patrząc na to, że to słowo odnosi się do rzeczownika w języku polskim oraz, że w przypadku imion żeńskich jest opcja nadawania imion związanych z roślinami/owocami (chociaż na sjp widziałem, że nie powinno nadawać sie imion odnoszących się do rzeczowników pospolitych)

Nadmienie, że obecnie #jezykpolski nie wyróźnia takiego imienia - aczkolwiek to kiepska wymówka, bo wcześniej nie było brajanów, kewinów i dżesik ( ͡° ͜ʖ ͡°), a język mimo wszystko jeśli jest żywy to powinien ewoluować.

Pytam dla kolegi z ciekawości .
  • 10
@TatoAktywny: czemu nie? Jak rozmówiam z siostrzenicami to sporo dzieciaków teraz ma imiona w stylu: Jeremiasz, Ksawery, Konstancja, wiec no nie wiem.

Plus dla przypomnienia, że mamy podobny już precedens w kulturze polskiej:
Adam Mickiewicz wymyślił i wprowadził do języka polskiego imię Grażyna. Nadał je tytułowej bohaterce poematu wydanego 1823 roku. Imię Grażyna pochodzi od litewskiego przymiotnika graži, czyli piękna. Mickiewiczowska bohaterka była zachwycająca:
@Kouros: @TatoAktywny: ciężko mi się do tego odnieść, bo ja powiedziałem dzieciaki w szkole mojej siostrzenicy raczej typowych imion nie mają i nie mają z tego przykrości. Ale równie dobrze, że można się #!$%@?ć do każdego imienia tak samo - spróbuj się nazywać obecnie Janusz czy Grażyna. Prawda taka, że dzieciaki przekazują takie #!$%@?, jakie otrzymują po rodzicach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)