Wpis z mikrobloga

Odnośnie czarnych elfów w Wiedźminie, to mam swoją teorię na ten temat, dlaczego tylu osobom to się nie podoba, w tym także mi.

Zgadzam się z tym, że elfy czy krasnoludy nie istnieją naprawdę, są to fikcyjne rasy wymyślone przez ludzi na potrzeby fantasy i nigdzie nie jest powiedziane, że za wszelką cenę muszą mieć biały kolor skóry.
Jednak przez ostatnie kilkadziesiąt lat (czy nawet 20 lat, bo tyle lat temu miała miejsce premiera Władcy Pierścieni) wśród ludzi utrwalił się wizerunek elfa taki, jak na poniższym zdjęciu, czyli wysokiego człowieka o delikatnych rysach twarzy, długich włosach, spiczastych uszach i BIAŁYM kolorze skóry.

Ludzie po prostu przyzwyczaili się do takiego wyglądu elfów w fantasy, więc podejrzewam, że wiele osób ma teraz problem z czarnoskórymi elfami.

Tak samo jak utrwaliło się, że orkowie w fantasy mają zielonkawo-brązowy kolor skóry, to teraz wyobraźcie sobie, że Amazon w swoje adaptacji Władcy Pierścieni postanawia zrobić ładnych orków z dużymi, ślicznymi oczami i różowym kolorem skóry. Myślicie, że to byłoby fajne? I nie mielibyście z tym problemu, że ork nie wygląda tak, jak POWINIEN wyglądać?

I tak samo jest tutaj, przez ostatnie lata utrwalił się obraz elfów o białym kolorze skóry, ludzie się do tego przyzwyczaili i chcą żeby elfy właśnie tak wyglądały. I ja się z tym zgadzam, dlatego moim zdaniem czarnoskóre elfy wyglądają po prostu kiepsko, bez względu na to przez jakiego aktora są grane. Moim zdaniem elfy w filmach/serialach/grach fantasy powinny mieć biały kolor skóry i tyle w temacie.

#wiedzmin #netflix #wladcapierscieni #lotr #fantasy #rpg
maciorqa - Odnośnie czarnych elfów w Wiedźminie, to mam swoją teorię na ten temat, dl...

źródło: comment_1640017290raNTLnZsoSbmsRKN5hMbMr.jpg

Pobierz
  • 58
@maciorqa @Szpreder tylko rzecz w tym, że to nie jakaś ideologia wprowadza czarnoskórych do historii o Thorze czy Wiedzminie ale fakt że w Europie przede wszystkim, w USA od dawna, żyją przedstawiciele innych ras niż biała, są już trzecim pokoleniem, urodzonym w Europie, mówiącym w lokalnym języku. To po prostu już część społeczności. Co za tym idzie są uczestnikami i odbiorcami kultury wyższej i tej masowej. Coś jak zdjęcia modeli w HM
@maciorqa: To wszystko to jest immersja świata przedstawionego. Widz żeby się wczuć w historię musi w nią uwierzyć. Jeżeli pokazują jakąś zapyziałą wioskę, na jakimś zadupiu i tam jest cały komplet ras (patrz nowy serial Koło Czasu) to nie da się w to uwierzyć ni cholery. Poza tym każdy na dobrą stronę wie, jaki powód jest tego, że to tak wygląda, więc dla mnie to jakby twórcy seriali w zasadzie burzyli
@maciorqa: Kolor skóry i rasa są ściśle związane z pochodzeniem przodków, to zwykła biologia. W wielkim uproszczeniu - im jaśniejsi, tym bardziej z północy. Nie mam nic przeciwko przedstawicielom innych kolorów skóry w filmach, ale fajnie gdy ich historia pochodzenia jest przedstawiona.

Magowie - jak najbardziej spoko, nie przeszkadza mi postać Fringilli. Bo magowie są w stanie się teleportować, mają nieograniczoną możliwość podróżowania, więc fakt że jej przodkowie byliby z południa
@bartosaq: Tak to można podciągać prawie wszystko, w Wiedźminie powiem - była koniunkcja i #!$%@?, teraz są wymieszani. Poza tym jakby tak wszyscy byli wymieszani to by praktycznie każdy był mulatem i każdy by wyglądał podobnie i historia zatacza koło.