Wpis z mikrobloga

Po co ludzie na wsiach budują takie piętrowe domy?

Często to ludzie po 40, którzy się dorobili. Mają dzieci po 15, 10, 8 lat i nagle zaczynają budowę. Za 3 i 8 lat dwoje dzieci wyjedzie na studia a oni zostaną z piętrowym domem, który trzeba ogrzać i trzeba do niego dokładać ogromne sumy.

Po co ludzie sobie to robią?

#budowadomu #nieruchomosci
jmuhha - Po co ludzie na wsiach budują takie piętrowe domy?

Często to ludzie po 40...

źródło: comment_1640081092rcEWkJl7fX9PuF0hq5ToAp.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem

  • jest to marnotrastwo metrow 42.7% (1434)
  • nie jest to marnotrastwo 57.3% (1925)

Oddanych głosów: 3359

  • 136
  • Odpowiedz
a oni zostaną z piętrowym domem


@jmuhha: Dzięki czemu jak przyjadą dzieci z partnerami, swoją rodziną, wnukami, będą mieli miejsce by ich ugościć. Stać ich to sobie budują.
  • Odpowiedz
@jmuhha: moi rodzice tak zrobili, mają ogromny dom z pokojem dla każdego z czwórki dzieci. Przez 5 lat mieszkaliśmy wszyscy, potem przez 3 lata mój brat z żoną i dziećmi, w międzyczasie siostra wyjechała na studia i wróciła do domu, który wybudowali z mężem, w tym samym czasie ja się wyprowadziłam na studia i już nie wróciłam, został tylko młodszy brat, który się nigdzie nie wybiera. Jednego piętra rodzice w ogóle
  • Odpowiedz
A i już nie mogę edytować, ale co chciałam dodać, to że nie można tak na wszystko patrzeć, że "kiedyś to będzie". Z takim podejściem można mieszkać całą rodziną na 30 metrach, bo przecież dzieci się wyprowadzą, jeden z rodziców pewnie umrze pierwszy, to ten drugi pod koniec życia sobie będzie wygodnie mieszkał w małym mieszkanku z niskimi opłatami.
  • Odpowiedz
  • 5
@jmuhha

Często ludzie budują się na wsiach, z ktorych pochodzą, a mentalność na wsi jest taka, że dom piętrowy jest wyznacznikiem twojego sukcesu i statusu społecznego
  • Odpowiedz
kupcie jej tą sciagaczke elektroniczną do mycia okien


@jmuhha: no co ty! Mój tata nigdy się na to nie zgodzi! XD Moja siostra taką ma, to tata skomentował "ludzie tyle czasu okna myli normalnie i nic im się nie dzieje, czy to trzeba od razu jakieś maszyny kupować? Po szmatce są tak samo czyste. Mama sama z czwórką dzieci okna myła, jak ja byłem w Niemczech i jakoś dała radę, a
  • Odpowiedz
@jmuhha: przecież to na zdjęciu, to mały domek jest. On nie ma 8 metrów szerokości. Poza tym ściana szczytowa została za wysoko wymurowana.

Co do Twojego pytania "Po co ludzie na wsiach budują takie piętrowe domy?", to odpowiedzi może być wiele:
1. Bo chcą.
2. Bo mogą.
3. Bo wymusza to kształt/wielkość/wymiary działki.
4. Bo parterówka, to marnotrastwo metrów (działki).
5. Bo jak na starość zostaną sami w tym domu, to
  • Odpowiedz
@jmuhha: tez sie zastanawiam. Mam x kuzynow co tak sie pobudowali, a juz nie zyja z gospodarki, a ich dzieci tez na pewno nie. I pozniej beda staly te domu 200m2 do ogrzania xD dla mnie totalna glupota.
  • Odpowiedz
@jmuhha: Przecież w Polsce jest duży odsetek dorosłych dzieci cały czas mieszkających z rodzicami. To chyba wtedy się opłaca taki dom? Jak klatka schodowa nie jest w salonie, są dwie normalne łazienki i kuchnie, to mamy właściwie dwa oddzielne mieszkania jedno nad drugim. Na górnośląskich wioskach, w miastach w sumie też, to normalka, sporo ludzi tak żyje, choć zmienia się to powoli. Problemem jest słabo rozwinięty rynek wtórny, ludzie starsi niechętnie
  • Odpowiedz
po to zeby miec Lebensraum? Jestem bezplodny wiec raczej wcale nie bede mial dzieci, ale dom planuje kolo 200m (+ basen ~200m2 (25m x 1.6-2m + sauna i otoczenie) jak mi wypali wszystko).

Bardzo mozliwe, ze bede w nim mieszkal sam.
Jezeli kogos stac to dlaczego nie?

Teraz mieszkam sam w mieszkaniu 70m2 i to jest tak w sam raz w miescie;
duzy salon z kuchnia
sypialnia
gabinet

To jest takie minimum
  • Odpowiedz