Wpis z mikrobloga

@Xtreme2007: ale ty wiesz że uprawnienia Polska SPRZEDAJE na giełdzie w Berlinie i te uprawnienia to kilka miliardów PLN rocznie które to trafia do budżetu Polski i jest przyjebywane na jakieś gówna xD od 2013 do 2020 #!$%@? w ten sposób 34 miliardy PLN więc nie #!$%@? jak się coś znasz xD
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: weź nie #!$%@? przecież te emisje co2 to polska od lat zarabia sprzedając. Jesteśmy na tym do przodu kaleko umysłowy. To rzad nas rucha i wciska debilom propagandę a tacy jak ty wierzą. Chyba że zarabiasz na tych wpisach to przepraszam.
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski: W latach 2013-2020 nasze elektrownie dostawaly limity EU-ETS za darmo. Byl to okres "przejsciowy" ktory mial sluzyc do przejscia czesciowo na inne zrodla energii. Limity sprzedane, hajs przeznaczony na socjal , OZE ubite.
I tak , na nastepny okres "rozliczeniowy" EU-ETS mamy mniej limitow niz wlasciwych prognozowanych emisji. Dlaczego? A no dlatego ze nowy limit jest wyliczony jako prognozowany "progress" w dywersyfikacji zrodel energii. Realia? Probowalismy budowac nastepna elektrownie weglowa,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jeśli masz rachunek 200 PLN, to koszt wytworzenia prądu, to 60 PLN, a 140 PLN to socjalizm polski i europejski!
@Xtreme2007: Ciekawe te wyliczenia. Takie mało prawdziwe.
Wiesz, że na kwote rachunku składa się koszt produkcji jak i koszty transportu i obsługi o których nawet nie wspominasz?

Bordo na wikop jak zwykle potwierdza duży poziom głupoty i manipulacji a reszta pelikanów te głupoty bez weryfikacji plusuje.
  • Odpowiedz
czy ty #!$%@? baranie nie rozumiesz że my MUSIMY te pakiety sprzedawać w tym systemie


@bolidupsko: A umiesz się zwracać do innych z szacunkiem?

Nawet jeśli rząd musi sprzedać prawa do emisji, to uzyskane pieniądze powinien przeznaczyć na rozwój energetyki alternatywnej, jądrowej, czy sieci przesyłowe.
  • Odpowiedz
Cale szczescie ze to nie kamienny jest kluczowy.


@koala667: Hmm... 45% nie jest kluczowe? Ciekawe.

"Z danych wynika, że w 2020 roku produkcja energii elektrycznej w Polsce wyniosła 158,5 TWh, wobec niespełna 164 TWh w 2019 roku. Udział węgla kamiennego był rzędu 45 procent, a brunatnego – 24,5 procent"
  • Odpowiedz