Wpis z mikrobloga

@AryanWonderBoi: ja za wykończenie takiego mieszkania zapłaciłem ok. 70k, aczkolwiek jeszcze nie ma mebli (tylko meble kuchenne i łazienkowe). uważam, że wykończyłem na całkiem wysokim standardzie. jakbym oszczędzał, to pewnie bym zszedł poniżej 50k.
ja za wykończenie takiego mieszkania zapłaciłem ok. 70k, aczkolwiek jeszcze nie ma mebli (tylko meble kuchenne i łazienkowe). uważam, że wykończyłem na całkiem wysokim standardzie. jakbym oszczędzał, to pewnie bym zszedł poniżej 50k.


@ly000: Z jednej strony to cenna informacja, ale z drugiej pełne umeblowanie potrafi niemało kosztować... Porządne sofy i fotele kilka tysięcy, TV również kilka tysięcy, sprzęt audio hoho, plisy na okna również tanie nie są, do tego jakieś
ja za wykończenie takiego mieszkania zapłaciłem ok. 70k, aczkolwiek jeszcze nie ma mebli (tylko meble kuchenne i łazienkowe). uważam, że wykończyłem na całkiem wysokim standardzie.


@ly000: Problem polega na tym, że każdy za wysoki standard uważa co innego (vide ogłoszenia o wynajem). Wymyśliłbyś porządne płytki, głowice termostatyczne pod prysznic, wysokiej klasy AGD i niewiele mniej byś dał za samą łazienkę z robocizną. :)
Problem polega na tym, że każdy za wysoki standard uważa co innego (vide ogłoszenia o wynajem). Wymyśliłbyś porządne płytki, głowice termostatyczne pod prysznic, wysokiej klasy AGD i niewiele mniej byś dał za samą łazienkę z robocizną. :)


@Drmscape2: zgadza się. u mnie wyglądało tak, że przeważnie wybierałem to co mi się podoba, a nie to co jest tańsze. np. do łazienki wziąłem wielkoformatowy gres za 170 zł/m2, mimo że w takim
Wymyśliłbyś porządne płytki, głowice termostatyczne pod prysznic, wysokiej klasy AGD i niewiele mniej byś dał za samą łazienkę z robocizną


@Drmscape2: w łazience mam zestaw prysznicowy z głowicą termostatyczną i "wyższej klasy" pralko-suszarkę electroluxa. nie wiem dlaczego głowica termostatyczna miałaby tyle kosztować (moja kosztowała 600 zł), może chodzi o coś innego. pralka kosztowała 5500 zł.
@AryanWonderBoi: kończę właśnie wykańczać 56 m2. U mnie wygląda to tak, standard średni:
-podłogi: panele po ~180 zł za metr, 10k
-łazienka: płytki ~ 120 za metr, wyposażenie ze średniej półki = 12k
-kuchnia z marketu + AGD ~ 22k
-drzwi: średnia półka z Porty ~ 6k
-klima: 4k
-oświetlenie: 3k;
-gładzie, farby, sylikony, inne pierdoły: nie mam pojęcia, ale trochę się tego nazbierało;
-robocizna: 9k, ale sporo robię sam a