Wpis z mikrobloga

Zastanawiałem się nad kupieniem sobie złotego łańcucha ze splotem królewskim (bizantyjskim) lub ewentualnie kordel. Powie mi ktoś jak to najlepiej zrobić tj, kupić w internecie czy zamówić gdzieś u jubilera (przy czym jeśli tak to czy lepsza będzie sieciówka czy drobny jubiler)? Który jubiler jest najtańszy i czy około 4k starczyłoby mi na splot królewski próbki 585 i grubości co najmniej 6mm (długość ma pomniejsze znacznie)? Słyszałem że "dmuchane" (tj puste w środku) łańcuchy są tańsze. W temacie złotej biżuterii jestem niestety zielony więc jeśli ktoś ma wiedzę w temacie to będę wdzięczny za podzielenie się nią ( ͡° ʖ̯ ͡°) #modameska #bizuteria #jubilerstwo #niebieskiepaski #zloto #pytaniedoeksperta #moda #kiciochpyta
Kaktus80 - Zastanawiałem się nad kupieniem sobie złotego łańcucha ze splotem królewsk...

źródło: comment_1640098482SySPMFKzbvNUNclO2JQsI5.jpg

Pobierz
  • 54
@Kaktus80: Dostales duzo odpowiedzi, ale zadnej na temat xD. Zawsze w takich sytuacjach zleca sie ci, co im sie w glowach nie miesci, ze ktos moze wydac tyle pieniedzy na taka rzecz. Ogolnie to odpusc sieciowki czy markety chyba ze chcesz przeplacic o 100-200%. Najlepiej znalezc jubilera, ktory robi lancuszki. Nie jest to jakas trudna sztuka, wiec nie bedzie trudno znalezc kogos kto to robi. Za wykonanie takiego krolewskiego zaplacisz nie
@obeleex: O, dzięki i to jest konkretna odpowiedź. Myślisz że około 4-4,5 tysiąca wystarczy na splot o grubości 6mm?

@Blazeoconnor: Też właśnie zastanawiałem się nad lombardem ale nie jestem pewny czy dostanę tam taki model jaki chcę.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kaktus80: Rok temu na Malcie dwoch chłopaków zostało zastrzelonych, bo akurat byli w domu, kiedy włamywacze przyszli po łup. Widzieli, że noszą złote łańcuchy i obserwowali ich od dłuższego czasu. Tak mi się tylko przypomniało. :-/
@Kaktus80: Grubosc 3,5mm to okolo 18g, jeszcze zalezy jak dlugi ma byc. Powiedzmy ze 6mm bedzie wazyl okolo 40-45g najpewniej. Przy zlocie proby 585 zaplacisz nie mniej niz 150-160zl za gram, a nastawialbym sie raczej na okolice 200-220zl za gram. Do tego koszt wykonania lancuszka. 45g lancuszek - 6750zl conajmniej za zloto zaplacisz. Mozesz tez szukac taniej po lombardach, moze uda ci sie wyrwac ponizej 150zl za gram, ale bedzie ciezko.
@obeleex: Kurde, czyli będę musiał chyba jednak kupić o mniejszej grubości. Powiedz mi jeszcze, czy splot ma jakiś wpływ na cenę? Bo widziałem że właśnie królewski/bizantyjski jest zazwyczaj droższy od innych splotów, chyba że chodzi tu tylko i wyłącznie o wagę?

@Zelazko_MPM: No właśnie widziałem też że są "dmuchane", w takim przypadku cena powinna być niższa? Ma to rozwiązanie jakieś wady?
@Kaktus80: Wada jest jedna i niepodważalna - szybciej się przetrą ogniwa. A przy takiej masie to już ma co pracować i się wycierać. Wagowo i cenowo owszem - pewnie 1/3 ceny pełnego.
Pancerka i Singapur są najtańsze, czym bardziej fantazyjny splot tym drożej za gram.
@obeleex miejska legenda, chciałem przerobić starą masywną obroczke na dwie cieńsze, koszt robocizny prawie 1000zł, nowe u jubilera kupiłem za 800zł, i takimi rzeczami zajmuje się złotnik, większość jubilerów weźmie od ciebie złoto ale zaproponują ci w rozliczeniu coś z lady.
Zawsze w takich sytuacjach zleca sie ci, co im sie w glowach nie miesci, ze ktos moze wydac tyle pieniedzy na taka rzecz.


@obeleex: Coś ci się pomyliło. Raczej zleca się ci, którzy wiedzą że ze złotym łańcuchem jest jak z akordeonem w znanej paście. Ksywa cygan do końca roku gwarantowana. XD