Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #sasiedzi
Pytania dość specjalistyczne ale być może ktoś przez to przechodził albo kojarzy itd:
Po krótce problem z sasiadem mieszkajacym w mieszkaniu powyzej w bloku oddanym przez dewelopera rok temu polegajacy na fatalnej akustyce mieszkani i dzwiekach powietrznych przechodzacych pomiedzy stropami. Nie chodzi juz nawet o rozmowy ale glownie o to, ze slychac kazdy krok z powyzej a co najgorsze mieszka tam na tyle #!$%@? dziecko, ze biega doslownie caly dzien. Oczywiscie bez kapci, oczywiscie bez mozliwosci polozenia skrawka dywanu bo to „zaburzyloby estetyke wnetrza”. Wydaje sie, ze problemem jest fakt, ze sasiedzi polozyli drewniana podloge bezposrednio na beton bez zadnego podkladu.
W zwiazku z tym mam dwa pytania:
1) czy znacie / polecacie firmy zajmujace sie profesjonalnym pomiarem akustycznym? Z naciskiem na profesjonalne tak aby ew. uchybienia mozna bylo wykorzystac w urzedach, sadach itd. Ze wstepnego sprawdzenia koszty takiego badania to 1500-2500 zl za jedno pomieszczenie
2 ) czy znacie firmy zajmujace sie profesjonalnie wyciszaniem sufitow? Obecne wyceny, ktore otrzymalem oscyluja w granicach 450- 650 zl za m2
Miesce: Warszawa
Osoby majace zamiar pisac: „w bloku musi byc glosno” lub „ wybuduj sie w lesie na wsi” uprzejmie prosze o zignorowanie wpisu
  • 33
@arbofi: Nic nie zrobisz, przerabiałem ten temat. Wyciszysz sufit wełną mineralną ale to i tak nic nie pomoże. Problem jest w konstrukcji stropów… Sasiadka włączała pranie o drugiej nocy przy fatalnej akustyce nowego bloku. Dramat. Jej wszystko wolno bo ma dzieci. Tak to odebrałem po rozmowie z nią. Sprzedałem mieszkanie w cholerę bo nie mogłem spać.
@JohanKuraSztraus: Wspolczuje. Mam nadzieje, ze teraz trafiles lepiej. Najgorsze to sie moze przytrafic to sasiad z dzieckiem, ktory znajdzie wymowke doslownie na wszystko i bedzie szukal winy w innych a nigdy u siebie. Takie moje doswiadczenie jest do tej pory
@arbofi:
Ad.1: Co chcesz tym osiągnąć? Nawet jak udowodnisz, że deweloper spierdzielił akustykę, to możesz liczyć co najwyżej na jakąś rekompensatę, a akustyka jak była tak i będzie do dupy.

Ad.2: Wyciszenie sufitu u Ciebie nic nie da, tylko kasę utopisz.

Wnioski: Albo się przyzwyczaisz, albo zmień mieszkanie, gdzie tym razem zwrócisz uwagę na akustykę na etapie zakupu.