Wpis z mikrobloga

Chcę sobie złożyć nowego blaszaka. Do wydania +- 3,5k plus sprzedaż tego którego mam obecnie. Jakieś porady, za ile go sprzedać i jakis rozsądny setup zrobić ? Czy upgrade ? Póki co wszystko chodzi płynnie, nowsze gierki na średnich/wysokich śmigają stabilnie w 40+fps. Sam już nie wiem, PC ma kilka lat i chciałbym coś mocniejszego. Co prawda mogę kręcić procka i grafikę ale, nie chcę ich katować przed ewentualną sprzedażą.
A i GPU to MSI GTX 1060 Aero ITX OC 6GB, w speccy nie pokazuje dokładnego modelu

#komputery #pcmasterrace #informatyka #pytanie #pytaniedoeksperta
Mowdomnie_mistrz - Chcę sobie złożyć nowego blaszaka. Do wydania +- 3,5k plus sprzeda...

źródło: comment_1640120478O7FukspaO9cvX8Gy6QBV93.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@Mow_do_mnie_mistrz: przykro mi, ale co nie zrobisz, to dużej zmiany nie odczujesz. Jestem w podobnej, z tym że mam GTX 1080. No i to jest problem, bo owszem, czasem CPU już nie daje w niektórych nowszych grach, ale każde nowe CPU będzie blokowane przez grafikę. Upgrade w tym momencie nie ma za bardzo sensu. Przynajmniej do grania. Do pracy owszem - 6 rdzeni / 12 wątków zrobi różnice. Pytanie tylko czy
  • Odpowiedz
@Paczek_w_masle: Nie korzystam, trochę projektuje w wektorach, a to nie jest jakieś wymagające zadanie. Chcę złożyć coś, co będzie mi służyło do pracy i do grania jak konsola (steam, xbox game pass) A co do DDR5 to widziałem porównania i nie opłaca się czekać, bo różnice są znikome w testach.
@siostra-nie-zdradzi-dziewczyna-tak: Ale ja lubię sobie przymulić wieczorem przy fajnej gierce, a do zwiedzania to mam samochód ʕ
  • Odpowiedz
@Mow_do_mnie_mistrz: Na ten moment najlepiej nic nie zmieniaj, poczekaj aż ceny grafik wrócą do normy, bo jak już @Paczek_w_masle powiedział - za bardzo skoku wydajnościowego nie odczujesz, bo będzie ograniczać, a za nim ceny grafik wrócą do normy to i może nawet 8 gen Ryzena wyjdzie z DDR5(A że masz DDR3 to raczej nie ma sensu kupować teraz DDR4), więc na ten moment jeśli chodzi ci tylko o przeglądanie neta i
  • Odpowiedz
@dev1ance: Tak też myślałem, ale chciałem poznać opinie innych ludzi. W sumie 5 letni blaszak odpalający bez problemu nowe tytuły to chad przy obecnych cenach. A nie zależy mi na rozdzielczości 4k, wtedy za blaszaka kupiłbym xboxa series X i gamepass na rok. Ale ja na nim pracuje i gram jednocześnie, dlatego zrodziła się myśl o wymianie/ulepszeniu starocia. Zrobię OC procka i grafiki, zobaczymy co sie wydarzy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mow_do_mnie_mistrz: zrób OC, i ten procek i 1060 kręcą się z reguły bardzo ładnie. A jak to jest Gaming X to w ogóle, bardzo dobre karty, u kumpla jak kręciłem to patrząc na jakiś test w necie 1060 od innego producenta to MSI przebiła wyniki tego testu bez problemu i chodzi tak już od paru lat. Tylko przeserwisuj tego GTXa przed tym. Platformę możesz zmienić, da ci to trochę wydajności a
  • Odpowiedz
@Mow_do_mnie_mistrz: no w UEFI to lecisz z mnożnikiem i podbijasz napięcie offsetem, nic trudnego ;)
O, to ja mam w kompie teraz taką kartę tylko 3GB (taką krótką MSI), ale jej akurat nie podkręcałem póki co. Fajnie że jest półpasywna tzn do pewnej temperatury wentylator się nie załącza.
  • Odpowiedz
@Mow_do_mnie_mistrz: Z tym oc to się cudów nie spodziewaj. Pascala na wodzie dobrą sztukę dokręcisz +15% wydajności max. Brzmi dumnie ale przy 60 fps to całe 9. Kosztem ogromnego zużycia energii, grzania się a u ciebie na chłodzeniu powietrznym wycia. A i bez wody nie utrzymasz poniżej 42C więc nie będziesz w najwyższym performance bin więc podziel to co wyżej przez 2-3. Procek podobnie, kilkaset punktów w cinebenchu 23 albo 1-2
  • Odpowiedz