Wpis z mikrobloga

Skonsolidowane przychody Asbisu wyniosły w listopadzie 2021 roku ok. 306 mln USD i były o ok. 1 proc. wyższe niż rok wcześniej - podała spółka w komunikacie prasowym.
"Listopad tego roku był najlepszy pod względem przychodów w całej naszej historii. Udało nam się przebić zeszłoroczny listopad, który był wyjątkowo dobry i przerósł oczekiwania rynku. Biorąc pod uwagę fakt, że listopad ubiegłego roku był pod ogromnym wpływem popytu wywołanego pandemią, wynik z listopada 2021 r. uważamy za wyjątkowo dobry i przekraczający nasze oczekiwania. Wynik ten dowodzi też, że zbliżamy się do jednego z tegorocznych celów, jakim jest realizacja naszej podniesionej prognozy na poziomie przychodów” – powiedział, cytowany w komunikacie, Costas Tziamalis, członek zarządu oraz dyrektor ds. relacji inwestorskich i ryzyka.
Dodał, że produktami, które zanotowały najwyższe wzrosty sprzedaży w listopadzie 2021 r. były akcesoria, dyski SSD oraz smartfony.

Smieszkowano ze dobry raport #xtb wywołał zwałe, teraz taki efekt przynosi dobry raport #asbis
#asb #gielda
  • 12
@widmo82: gites przy wysokich marżach będzie fajny wynik i z tego co liczę powinni przekroczyć zakładany zysk. Dalej dowożą a wycena jakbyś dalej brała pod uwage spadek zysków
@widmo82:
W porównaniu z poprzednimi raportami to średni wzrost, więc kurs może dziś trochę spaść. Ale mimo wszystko przy c/z 4.5 choćby spółka w kolejnych latach tylko utrzymywała przychody tak jak teraz to i tak z samej dywidendy jest satysfakcjonujący zwrot
@arsen-zujew:
Przecież giełda często jest nieracjonalna. Są spółki typu GPW czy Dębica, które są wycenianie na 10 czy 20 c/z a zyski i dywidenda stoi od lat w miejscu, a są spółki jak Mo-bruk co mają perspektywiczną branże, świetne możliwości rozwoju i wyceniana jest na 12

Więc z trochę większym ryzykiem niż ww przykłady, ale uważam 4,5 w przypadku Asbisu za bardzo rozsądną, jak nie tanią cenę a i przychody też
@Mysciak: no ok, czyli się zgadza, bo mi znajomy gość od finansów powiedział jakoś, że u przeciętnego inwestora z ulicy największy problem jest właśnie ze zrozumieniem i oceną ryzyka, i cały czas widzę potwierdzenie tego. Do tego polowania na dywidendy, popularnego na tagu jest nawet fajne powiedzenie - picking up pennies in front of a steamroller.
@arsen-zujew:
Po części się nawet zgodzę z tym co napisałeś. Wiadomo, że Asbis to spółka z większym ryzykiem dlatego stanowi małą część mojego portfela, ale jak mam mieć spółkę z mniejszym ryzykiem jak Dębica to twoim jedynym zyskiem z tej akcji jest +- te 4% dywidendy. A to jest tak mało, że już wolałbym w obligacje antyinflacyjne to wrzucić.
Skoro tak od 2óch dni dissujesz mój sposób inwestowania, pokaż swoje portfolio
@Mysciak: nie dissuję, bo każdy robi co potrafi. Dissuję tylko powiedzenia w stylu "zaraz wystrzeli, super okazja, to głupi rynek za tanio wycenia".
A skład portfela mogę w prywatnych pokazać, tylko spora część jego pójdzie do sprzedaży w okolicach marca/kwietnia, kiedy pójdą decyzje o dywidendach.

to ja ocenię

Ale na czym będzie polegała ocena? ( ͡° ͜ʖ ͡°)