Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@highlander: Co to się porobiło. Dwa lata temu za 80 tys można było brać Octavię lub inne auto klasy C na wypasie. Teraz pierdki z silnikami poniżej 90 koni.
Dustera jeszcze przeboleję bo rozumiem, że komuś może się podobać ale cena też już poszła o 20 tysięcy w górę niż to co było dwa lata temu a technologia i wyposażenie to samo xD
@Sawpel: @mateusz-wrona-148: Dokker Stepway 2019 i Duster 2021. W dusterze fabryczne klocki hamulcowe wytrzymały 22kkm, przy 60kkm rozsypała się dwumasa. Obecnie klimatyzacja sama się wyłącza(trzeba zgasić silnik i odpalić ponownie po chwili), a silnik po odpaleniu na zimno pracuje nierówno i potrafi zgasnąć. ASO nie widzi problemu. W Dokkerze na gwarancji wymiana sondy lambda, cztery albo pięć razy regulacja drzwi. Radio zawieszało się co kilka dni, a przy dynamicznym dodaniu
@Kefir91: Kupiłem Dustera za namową kumpla, przyjaciela najbliższego, on kupił swojego 5 lat temu i też do tej pory nie miał ani jednej usterki. Stwierdziłbym, że pechowo trafiłeś gdybyś miał jedno auta, ale dwa? Znaczy to ja, ten co w drożdżówce z 2 wiśniami zadławi się pestką, mam takie szczęście? Niełatwo mi taką myśl dopuścić w ogóle :P
@highlander: dorzucasz ~15-20 k i masz nówkę Hyundai elantre, fakt silnik może bez szału (wolnossące 1.6) ale i tak lepsze od tych wyrobów samochodowo podobnych
@Sawpel: Oby się cały czas dobrze sprawował, jak jesteś z auta zadowolony :) U nas to może być kwestia intensywnej eksploatacji samochodów(duster ma 83kkm po 8 miesiącach od wyjazdu z salonu) albo kontrola jakości w Dacii jest słaba i przepuszczają wadliwe egzemplarze obok „zwykłych”, które mogą być solidnymi autami. Z drugiej strony kolega ma Logana van z 2012 i w ogólnym rozrachunku bardzo pozytywnie się o nim wypowiada ¯_(ツ)_/¯
@highlander Kupiłem rapida i w niższej cenie miałem lepsze wyposażenie niż w toyocie Corolli i Hyundai elantra. Plus niższe spalanie, lepsze przyspieszenie i większy bagażnik. Tylko Janusze motoryzacji hejtują Skodę

@Krtb
@Tezak: Dziewczyna bierze Fabię, bo #!$%@? wie czy za dwa lata nie będzie za 90k jak jest za 73k xD
Człowiek mądry po skodzie... A za 2 lata Fabia będzie za 85k... W sumie mądra decyzja.

Ja tam luzik, zawsze gruzem. Aż tak, że od 3 miesięcy mam dwa auta, gruza wartego 0.5k, bez kąta, kat 2k i auto do jeżdżenia pug 307 06' który ma prykaz przetrwać najmniej 6 lat,
4. miesięczne nowe Sandero Stepway w gazie dla kobity, niecałe 10k najechane. No jakbym nie był przyzwyczajony do większych samochodów to bym nie mógł słowa złego powiedzieć. Pozytywne zaskoczenie jak na autko z taką renomą i tak małym silnikiem. Jedyne dziwne odpały, to kiedy na naprawdę mocnym wyboju (Hatfu! na łódź(specjalnie z małej)) rozłączyło tego tableta na środku, że aż kamerka dzwona zapisała, no i czasami zacinanie się pływaka od poziomu gazu.