Wpis z mikrobloga

Szukam firmy z Łódzkiego która się nie zwinie. Wysłał bym zapytania ale nie miał bym spokoju na tel. Wykorzystuje rocznie 10500 kwh na gospodarstwie. Mam 5km od siebie magazyn Gaia. Instalacja ma być na gruncie, panele Longi 450, falownik najlepiej Solar edge, Huawei, lub BB Eco ze względu na Polską gwarancję.
#fotowoltaika
  • 14
  • Odpowiedz
Zastanawiam się nad firmą Gaia. Mam rzut beretem do ich magazynu. Zajmują się również rekuperacjami oraz inteligentnymi domami co jest wg mnie ważne. Mniejsze firmy nastsawione wyłącznie na panele, prędzej czy później upadną
  • Odpowiedz
BB eco to farbowany sofar więc ja bym był ostrożny. Solaredge na grunt to lekka przesada, ale jak się ma kasę to jest to bajer i też bym brał. Huawej ma badziewną i wysypującą się apkę (o ile komuś to przeszkadza).
  • Odpowiedz
@lisciasty: Ok dzięki, pomocny komentarz. U mnie będzie potrzebna instalacja 14,15 kw. 10 kw to moje zapotrzebowanie razy 1.45. Trzeba też policzyć maszt który tani nie jest. Zobacze jak to wyjdzie. Może połowa pójdzie na dach, połowa na maszt. Tylko musiał bym zabezpieczyć dach jakąś farbą na korozje bo ma 25 lat
  • Odpowiedz
@lisciasty: Jedna uwaga. Pomimo, że BB ECO jest sofarem to jednak obsługa gwarancyjna leży po stronie bruk betu i słyszałem opinie, że działają szybko (podmiana). Cena tego falownika w porównaniu choćby do huaweia dzieli przepaść... a maszyna jest w miarę bezawaryjna.
  • Odpowiedz
@testerwykop: Ja nie mówię że są złe, tylko piszę co to jest ;) A cena przepaść? Jak się popatrzy w perspektywie lat i awaryjności to wygląda to trochę inaczej. Mam w chałupie trochę taniochy i trochę średniego, zawsze jest dylemat ale jak człowiek nie musi liczyć każdej stówki przy zakupie to bym taniochy nie brał.
  • Odpowiedz
Dogadałem się na 10kw, mogłem więcej ale fakt, że Energa zabierze mi 30% z usysku był nie do przyjęcia. Wolę odkupić od nich brakującą energie zimą bezpośrednio a może się uda na styk. Panele Jinko. Falownik mieli obecnie FoxEss. Wszystko mają na miejscu, także się nie zastanawiałem.
  • Odpowiedz