Wpis z mikrobloga

Jednym z minusów pracy w IT jest to, że przy rodzinnym stole nie masz jak wyjaśnić babci czy wujkom co w zasadzie robisz, bo za nic nie skumaja. Taki kuzyn budowlaniec powie ze robił wczoraj gładzie i jakaś historie o tym, to zaraz ma kolko wzajemnej adoracji do gadania. A wez wypal ze wczoraj miałeś głupiego buga w jirze, siedziałeś nad tematem cały dzień, a na końcu się okazało ze wystarczy w ifie zmienić == na != xD

#programista15k #programowanie #wigilia
  • 66
  • Odpowiedz
Jednym z minusów pracy w IT jest to, że przy rodzinnym stole nie masz jak wyjaśnić babci czy wujkom co w zasadzie robisz, bo za nic nie skumaja. Taki kuzyn budowlaniec powie ze robił wczoraj gładzie i jakaś historie o tym, to zaraz ma kolko wzajemnej adoracji do gadania. A wez wypal ze wczoraj miałeś głupiego buga w jirze, siedziałeś nad tematem cały dzień, a na końcu się okazało ze wystarczy w
  • Odpowiedz
@SiergiejLapczydow: u sąsiada zawsze trawa zielona xD wyobraź sobie że jesteś budowlańcem i idziesz na jakąś imprezę (np urodziny babci twojej dziewczyny), czilera kotleciki wódeczka, a tu nagle #!$%@? wujkowie zaczynają być ekspertami z zakresu budownictwa ponieważ docieplil garaż styropianem, wymalował ściany w chacie a sąsiad zaczął budować się na działce obok.
Robota wraca do Ciebie jak bumerang i sobie tak siedzisz z łbem spuszczonym w dół, przypominając sobie za ile
  • Odpowiedz
No stary tak na prawdę to twój problem, że nie umiesz tego ubrać w bardziej przystępny język, tylko poslugujesz się korpo mową.
  • Odpowiedz
@SiergiejLapczydow: widzisz, ja wytłumaczyłem babci ponad 80 letniej, co robię, na prostszy język. Była bardzo zainteresowana i tłumaczyłem dosyć długo. Tłumaczenie skomplikowanych rzeczy, na prosty język opisu jest bardzo ważna umiejętnościa w IT
  • Odpowiedz
@SiergiejLapczydow: Bo może kuzyn nie rzuca specjalnie fachowymi terminami, a stara sie raczej opowiedzieć anegdotki w taki sposób żeby zaciekawić kogoś kto nie ma zielonego pojęcia o gładziach?
Np swoją historię mógłbyś opowiedzieć prościej i krócej:
Czym sie zajmuje? A no wszystko co widzicie na kąkuterze musiało zostać napisane przez takiego chopa jak ja no i to są tysiące linijek kodów i patrzcie wczoraj se włosy już z głowy rwałem, wszystko
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@SiergiejLapczydow: Opowiadanie, że miałeś buga i zmieniłeś ifa to tak, jakby ten od gładzi opowiadał, że miał grudki w zaprawie i musiał dolać wody. Naprawdę nic ciekawszego nie dostrzegasz w swojej pracy?
  • Odpowiedz
@SiergiejLapczydow: Tja, ja bratu próbowałem wyjaśnić co to jest kubernetes, na co pozwala, co to jest konteneryzacja, jak działa "cloud" itd (czyli moja prace), to po oczach widać było że typ przestał mnie słuchać po pierwszym zdaniu...
  • Odpowiedz
@SiergiejLapczydow: a wez tu miej firme xD Slabszy okres i lekko podyskutujesz nad nowymi podatkami…

„Wez to #!$%@?, idz do państwówki, tam ci dadza te 3-4 k dobrej pensji i masz stabilna robote”

Szczyt ambicji xD
  • Odpowiedz