Wpis z mikrobloga

Sugerując się wyszukiwarka pod hasłem „router do upc” znalazłem ten ten link
Router przyszedł, ale kompletnie nie wiadomo jak go podłączyć, bo nie ma odpowiednich portów. Mogę liczyć na pomoc? Nie brakuje tutaj czegoś? Router TP-Link Archer AX50. Zdjęcie starego routera z nowym + dekoder TV #komputery #siecikomputerowe #informatyka
kseroboy - Sugerując się wyszukiwarka pod hasłem „router do upc” znalazłem ten ten li...

źródło: comment_1640419476UOb6OOpXwHet0UTvLOYA06.jpg

Pobierz
  • 56
@kseroboy: zalezy co chcesz osiagnac - jak chcesz tylko jeden router miec no to ten nie da rady. Jak chcesz jakies AP robic czy uzyc starego jako modem(tryb bridge) to sie zaczynaja schody, bo operator moze na to nie zezwalac, a bez tego bedzie podwojne natowanie
@RudaBrona: @Norskee: @oslet: @avoner:
Co chce osiągnąć? Działający internet po WiFi, bo ten dziesięcioletni przy telefonach rodziców, tablecie, MBP i kilkun innych sprzętach po prostu nie działa po WiFi. Nie sięga tez na cała powierzchnie 80 metrowego mieszkania. Stad tez rodzice poprosili o wymianę sprzętu na inny. Bez żadnych kombinacji itp. Nie wiem co to bridge. Liczy się żeby działało. Nic więcej
@kseroboy: no to
1. poprosic upc o przelaczenie ich rotuera w tryb bridge.
2. podlaczyc nowy router portem wan do starego routera w port lan 1
3. skonfigurowac polaczenie na nowym routerze - > login i haslo od upc i cala reszte

swoja droga mozna tez po prostu podlaczyc nowy roter w trybie Access Point i tyle
@kseroboy: Dobra jak zwykle wypokowe eksperty mieszają :D Jak kupiłeś router to pewnie tylko poto żeby mieć szybsze wi-fi w chałupie. Wyjścia masz 2
1. Z routera od UPC z żółtego gniazda do niebieskiego w nowym będzie działać i tą opcję ci polecam (sprawdź tylko czy wan w nowym ma ustawione adres z DHCP).
2. Robisz z nowego AP czyli łączysz żółte gniazdo z UPC z żółtym w nowym. Tylko musisz