Wpis z mikrobloga

Serio mycie wszystkich szyb od wewnatrz i od zewnatrz plus lusterek mega pomaga.
Mam problem z jazda w nocy, kupilem teraz wyzsze auto z mniej porysowana szyba i jest duzo lepiej. Wczesniej mialem 20 letnie a4 i tylko porzadne czyszczenie w miare rstowalo sytuacje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@afromort: niestety dostawczaki i suvy czasem #!$%@? światłami jak #!$%@?. Ledy same w sobie powodują większe olśnienie, a nierówna droga potrafi na każdy wyboju #!$%@? światła prosto w szybę tego przed nim.
  • Odpowiedz
ale fikołek


@afromort: Piszesz, że oślepiają cię auta, dajesz obrazek auta z naprzeciwka, ja piszę o możliwej przyczynie oślepiających cię aut z naprzeciwka, ty mnie wysmiewasz, że miałeś na myśli lusterka, ale to ja robię fikołka xD
  • Odpowiedz
@afromort kurde, jako kierowca niskiego auta tez każda jazda w nocy to dla mnie same nerwy przez jazdę na pół-oślep :P stara szyba nie pomaga, słabe żarówki tym bardziej. Kiedyś wymienię ale to spore koszty a czekają w kolejce inne wydatki
Edit: ludzie często mają pewnie bagażniki załadowane teraz, to światła świecą im wyżej niż zwykle :P ale nie pomyślą o tym żeby dostosować
  • Odpowiedz
  • 3
Winni są producenci samochodów, oraz normy które dopuszczają rozwiązania z wysoko zamontowanymi reflektorami jak FIAT DUCATO i pokrewne. Dużo bardziej i częściej oślepiają nowe samochody z ledami niż pseudoxenon w starych rupieciach. Mimo wszystko o ile zakładając Xenon do starszego samochodu wielu to ustawia, o tyle w nowych autach z fabrycznymi lampami nikt o tym nie myśli
  • Odpowiedz
@afromort: Ja ostatnio mijałem samochód, który miał jednego ksenona i jedną tradycyjną lampę (oczywiście gruz czyli pewnie kombinowanie dla oszczędności). Policja rzeczywiście musi mieć wywalone na takie rzeczy, bo normalnie spodziewałbym się, że gościa zatrzyma pierwszy napotkany patrol żeby odebrać mu dowód rejestracyjny.
  • Odpowiedz
@afromort: Nowe auta mają zazwyczaj auto-poziomowanie i raczej nie powinny oślepiać, chyba że są popsute. Sprawdzałem w dwóch samochodach z ledami i żadne z nich nie oślepiało aut z naprzeciwka.

Zazwyczaj problemem są chińskie gówno ledy / xenony lub zepsuty samochód.
  • Odpowiedz
@afromort: ja robiłem prawko kat C i na badaniu wzroku się okazało, że mam wadę, że za bardzo mnie oślepia światło. lekarz zalecił okulary z antyrefleksem, tylko nie wiem na jakie się zdecydować - czy zamówić random z neta czy u okulisty robić
  • Odpowiedz