Wpis z mikrobloga

Elko myślałem o jakimś ekspresie kolbowym do #kawa polecacie? Wiem, że młynek też ważny (jeśli nie ważniejszy?) zastanawiałem się nad jakimś modelem: Lelit Anna, na spieniaczu mi nie zalezy bo nie pije kapucziny. Budżet 4-5k razem z młynkiem.

Polecacie coś?

#kawatime
  • 12
@wykopowaswinia: ascaso dobry młynek do espresso, ale mocno zbryla oraz bardzo brakuje timera, z tych dwóch powodów zmieniłem. Za niecałe 2k kupisz Eureka Mignion Specialita i na początek nic więcej nie trzeba.
Ekspres ascaso będzie ok (dream jest fajny) albo popatrz na Lelit, oni oferują dużo w atrakcyjnej cenie.
Jak się dozbieram to biorę Lelit pl041tem, najtańszy z pidem. Głupio że ma włącznik gdzieś z tyłu, ale co zrobić... Miesiąc (?) temu w Konesso był za 1899 :((

Z młynków to samo, Eureka Mignon Specialita.
@wykopowaswinia zależy jak odmierzasz kawę. Taki "newschool" to single dose, czyli ważysz najpierw, wrzucasz do pustego młynka, czekasz aż zmieli wszystko. "Oldschool" to cały hopper młynka zasypany kawą, mielisz na czas.
Głupio że ma włącznik gdzieś z tyłu, ale co zrobić


@ellox: smartplug :) bardzo ułatwia życie niezależnie gdzie jest włącznik bo pozwala włączyć wcześniej (albo ustalić harmonogram) żeby wygrzać przed użyciem

po co w młynku timer


@wykopowaswinia: potrzebujesz do kolby wsypać odważoną ilość odpowiednio drobno zmielonej kawy, stopień zmielenia regulujesz i potem w miarę się on trzyma, natomiast ta ilość to np 17g i teraz możesz albo ważyć za każdym