Wpis z mikrobloga

Tydzień temu zamówiłam jeden z prezentów na święta, z dostawą do domu kurierem #inpost. W ubiegły wtorek paczka otrzymała status odebranej, jednak tego dnia, ani kolejnego, żaden kurier nie pojawił się w moim domu. Paczki oczywiście nie otrzymałam. Podałam dane na infolinii inpostu i mają rozpatrzeć zgłoszenie. Paczka o wartości 70zł. Zastanawiam się, czy chociaż dostanę jakiś zwrot hajsu, bo na to, żeby mi dostarczono tę zaginioną paczkę, nawet nie liczę ( ͡° ʖ̯ ͡°) pierwszy raz mam taką sytuację #inpost ##!$%@? #zalesie
  • 17
no tak, ale czy sklep nie zasłoni się tym, że skoro paczka ma status odebranej, to nie mam prawa się upominać o cokolwiek?


@Squirell_:
a zgłosiłaś niezwłocznie, że paczka nie dotarła mimo takiego statusu?

Wychodzi na to, że kurier #!$%@? mnie oszukał ( ͡° ʖ̯ ͡°)


ależ nie ciebie- w tym przypadku nie jesteś klientem InPostu :)
@Squirell_: @Matpiotr: @PanKracy582: Dzień dobry, tu nadawca. W systemie widzę, że przesyłka jest odebrana. Mam nadzieję, że towar podoba się. Zapraszam ponownie. Proszę iść na policję, elo.
No i jak w takiej sytuacji udowodnić, że nie jest się wielbłądem, skoro kurierzy nie biorą podpisów?
Dzień dobry, tu nadawca. W systemie widzę, że przesyłka jest odebrana. Nie mogę nic zrobić. Proszę iść na policję, elo.


@Setral:
dzień dobry, tu odbiorca
w systemie widzę, że przesyłka jest odebrana ale ja jej nie odebrałam, ani nikt z domowników
proszę się dowiedzieć co się wydarzyło z przesyłką, komu kurier ją wydał
nadal oczekuję na przesyłkę ewentualnie zwrot pieniędzy, dziękuję

No i jak w takiej sytuacji udowodnić, że nie jest
@PanKracy582: no właśnie z rozmowy z konsultantem inpostu wyszło, że wg gps kurier był na moim podwórku. Problem w tym, że paczki nie ma nigdzie, przeszukałam całe podwórko i wejście przed domem, w dodatku tego dnia byłam cały dzień w domu ze względu na zdalne zajęcia. Czekam na jakąś odpowiedź ze strony inpostu, ale im więcej czytam o takich akcjach, tym bardziej tracę nadzieję na pozytywne rozwiązanie sprawy (
tak, pan na infolinii potwierdził, że kurier był pod moim adresem.. :(


@Squirell_:
zawsze będą tak twierdzić
no to zdecyduj się, albo nadawca załatwia sprawę szybko i konkretnie albo ty jako nie-klient będziesz się męczyć i drapać z InPostem i nic nie załatwisz?
@Squirell_: Skontaktuj się z nadawcą. Piszesz mu oświadczenie, że nie weszłaś w posiadanie rzeczy i że świadczenie wzajemne umowy sprzedaży nie zostało spełnione. Oświadcz, że status jest niezgodny ze stanem rzeczywistym i jako że nie jesteś stroną dla przewoźnika, ponieważ zgodnie z art. 92 prawo pocztowe nie nastąpiło doręczenie, to nie jesteś uprawniona do składania reklamacji. Zobowiąż sprzedawcę do złożenia reklamacji na twój wniosek.
Bonusowo złóż zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Squirell_: za paczkę aż do doręczenia do właściwego odbiorcy odpowiada nadawca i to on powinien załatwiać sprawę z inpostem. Zgłaszaj chargeback/reklamacje w banku w takim razie.

Mnie inpost odsyłał do nadawcy (empika) i dopiero empik mógł pchnąć sprawę z paczką dalej. Finalnie otrzymałem zamówienie ale co się nawk..nadenerwowałem to moje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Hej kochani, mały update z dzisiaj. Jak widać okres świąteczno-noworoczny to wyjątkowy czas i moja paczka magicznie odnalazła się w kurierskim busie ( ͡° ͜ʖ ͡°) szkoda mi było chłopaka i nie chciałam już na niego gadać. Życzę sobie i wam jak najmniej takich sytuacji, a najlepiej wcale. No i plus dla #inpost za szybką reakcję, myślałam, że to zgłoszenie to tylko będzie sztuka dla sztuki.