Wpis z mikrobloga

Ma ktoś jakiś pomysł na golenie twarzy bez podraznienia? Goliłem się zwykłą jednorazową maszynką i to była katorga, więc kupiłem sobie elektryczną maszynkę trójgłowicową do golenia licząc na poprawę, ale tak się nie stało. Mam miękkie włosy i maszynka ich nie łapie robiąc jednoczenie zacięcia i podrażnienia (nawet jak lekko przyciskami ja do skóry). Więc mam nieogoloną okolice szyi i czerwoną przez kilka dni... #dermatologia #golenie #zarost #barber #broda
  • 8
@Janishek a kosmetyki dobre? Moze cos dodatkowo uczula. Od siebie mogę polecić mydło bądź krem do golenia ewentualnie jakiś lepszy żel do golenia. Gol się po prysznicu. Spróbuj golić się tylko z włosem lub pod włos. Wybadasz jak lepiej. Nie staraj się na chama do golić idealnie bo to przyjdzie z czasem jak poznasz w którym kier rośnie zarost. Nie jeździj maszynka po miejscach gdzie nie ma piany. Po zastosuj balsam najlepiej
@Janishek najpierw z włosem, potem w poprzek, a na końcu pod włos. Do każdego rodzaju golenia morda musi się przyzwyczaić. Ja teraz jakbym po 10 latach ściął brodę i się ogolił na gładko to też by mnie podraznilo
@Janishek: Kup w Rossmanie syntetyczny pędzel Isana i krem do golenia Bond (Nivea też się nada ale Bond lepszy).
Pierwsze przejście z włosem,ewentualnie drugie w poprzek.Jak już wyćwiczysz się w robieniu piany i masowaniu pędzlem to możesz popróbować pod włos.Jeszcze na wszelki wypadek kup sobie jakiś lepszy balsam po goleniu (Tołpa albo Wars).