Wpis z mikrobloga

Mirki, polecicie jakiś hub do #macbook z M1? Bo już powoli tracę nadzieję :( Chcę zwykłe porty usb-a, jeden port hdmi i slot na karty pamięci, a poszukiwanie tego urasta do rangi jakiejś ekspedycji, bo ciągle widzę tylko a to że w którychś modelach sloty luźne, a to że porty się psują albo przerywają, a to że nagle płyty główne coś pali... Istnieje jakiś normalny hub, który spełnia te funkcje i nie jest Satechim za 400zł? :( #apple #macos #laptopy
  • 11
@Krabowski: no właśnie green cell uczestniczył w tej jednej głośnej sprawie z przegrzewaniem, i w komentarzach ludzie też narzekają, że im coś z makami średnio współgra :( Wezmę chyba Ankera 5 w 1, też się ludzie czasem czepiają o wykonanie, ale przynajmniej nie było z nim żadnych afer i kosztuje 120 a 400zł XD
@DziubDziub74: ja od ponad roku używam tego huba: https://www.x-kom.pl/p/503277-stacja-dokujaca-do-laptopa-i-tec-usb-c-usb-c-usb-hdmi-lan-pd-100w.html i nie mogę złego słowa powiedzieć. Na stałe (5 dni w tygodniu po 8-10h) mam tam wpięte: monitor przez hdmi, mysz, klawiaturę, zasilanie po usb-c i rj-45, a w razie potrzeby korzystałem też kilka razy z czytnika SD i wszystko śmiga jak trzeba.

Wcześniej miałem jakieś "cudo" ze wspomnianego Satechi i tam nie dość, że nie dało się przez niego ładować (nie
ja mam greencella ak50. Fatycznie na monterey z m1 nie działał, ale po ostatniej aktualizacji już hula (MacBook Pro 14" m1pro)


@denis1980: @tagan
Ja mam Green Cell AK50 i w Macbook Air M1 działa mi tylko USB 3.0. Inne porty są martwe. A na Intelu wcześniej wszystko śmigało. ( ͡° ʖ̯ ͡°)