Wpis z mikrobloga

Pytanie do znawców tematu. Co lepsze? Hearts of Iron IV, Steel Division 2, Wargame: Red Dragon? Jest obecnie jak wiadomo promka na steamie, więc się zastanawiam nad kupnem.

Interesuje mnie taktyka na polu bitwy, ale również dyplomacja/ekonomia, zarządzanie ogólnie państwem, geopolityka aka Bartosiak #pdk W związku z tym ciężko jest mi się zdecydować na jakiś konkretny tytuł. Jakbyście mogli napisać jeszcze parę słów od siebie co do dodatków itp., bo wiem, że na pewno bez nich to się nie obejdzie.

#pytanie #pytaniedoeksperta #gry #steam #heartsofiron #steeldivision #wargame #pomocy #pc

Co lepsze?

  • Hearts of Iron IV 55.6% (15)
  • Steel Division 2 7.4% (2)
  • Wargame: Red Dragon 37.0% (10)

Oddanych głosów: 27

  • 12
@Morguliusz: Steel Division to taki Red Dragon tylko że w czasie drugiej wojny, gdzie Red Dragon to po prostu lepsza gra w którą gra więcej osób. HoI4 to gra grand strategy, więc kompletnie inna od tych dwóch. Hoi4 bez dodatków (niedawno wyszedł nowy który bardzo duzo zmienił) to #!$%@? totalna. W Red Dragon dodatki to nowe nacje.
@Morguliusz: ogólnie z tego jako strategia to Wargame najlepsze moim zdaniem, ale zarządzania państwem i polityką to tam nie ma. Skupiasz się na strategii podczas walki na często dużyyych mapach.

Jeśli wolisz zatem to jw. to Wargame no a jeśli zależy Ci na zarządzaniu całym państwem itp to HoI4 w którym z kolei nie ma w ogóle taktyki na polu bitwy ¯\_(ツ)_/¯
@Morguliusz:

Steel Division i Wargame RD mają bardzo fajne kampanie single player. Ale to ich multi to creme de la creme rts-ów.

Generalnie SD to jest taki bardziej user friendly Wargame, ale przez nadmierne uproszczenie mechanik gry brakuje mu z kolei głębi poprzedniczki. Wargame jest mocniej zorientowane na micromanagement jednostkami i wymaga więcej skilla. Poza tym, Red Dragon online jest koszmarem dla nowych graczy. Miną miesiące zanim świeżak będzie w stanie