Wpis z mikrobloga

#szosa #wykoptribanclub zrobiłem pierwszy darmowy serwis w decathlon i mówią że zajechałem łańcuch/kasetę po 4 miesiacach codzienniej jazdy. Jaka kasetę 9 rzędową polecacie zamiast microshifta w rc500? w serwisie polecali mi alivio ale to kaseta do mtb nie wiem czy to ma większe znaczenie ?
  • 17
  • Odpowiedz
@i-marszi: praco-domy 1000km i + weekendy oceniam na jakies 1500km, wlasnie sie zastanawiam czy gosc nie przesadza bo fakt raz mi łancuch spadł i cos przeskakuje łańcuch jak szybko ruszam ze swiatel ale zeby sie kaseta miala od razu zuzyc?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Berud: po pierwsze to kup przymiar do łańcucha, unikniesz wtedy zbędnych wydatków. Będziesz wiedział czy łańcuch się już nadaje do śmieci czy można jeździć dalej. Kasetę kup sore hg50 bodajże
  • Odpowiedz
@Berud: @wspodnicynamtb: nie wiem jak ludzie to robią. Ja najtańszym tribanem jeździłem 7 lat, serwis żaden (smarowany raz w roku na wiosnę i tak jeździł cały rok) i dalej mógłbym jeździć na tej samej kasecie i łańcuchu, ale oddałem tacie rower xD

Może to sprawa wagi, bo mam niecałe 60kg, a jak taki chłop 90+ depnie to naprężenia większe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wspodnicynamtb: nie jeździsz siłowo to i 20k wytrzymuje, co jest już niezłym wyczynem,

jak kupiłem czujnik kadencji i z 65 do 85 podniosłem średnią to łańcuch wytrzymuje ponad sezon, wcześniej 2-3k i po łańcuchu cokolwiek bym kupił, @Berud: może to samo u ciebie? za twarde przełożenia dobierasz?
  • Odpowiedz
Oraz zapewne jazda na przekosie:)


@wspodnicynamtb: to bardziej, w gravelu nie myje łańcucha i tylko w złych warunkach go używam i zimą i nie mam problemów, ale przekosów nie robię i kadencje raczej > 80
  • Odpowiedz
dbałości o czystość napędu i części nie z gównolitu


@wspodnicynamtb: toć przecież pisałem, że nie dbałem, a części z gównolitu, bo to najtańszy triban ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Berud: jeszcze nie wymieniałem, ale skupuje już powoli części. Będę wymieniał w marcu, narazie mało jeżdżę a łańcuch jeszcze nie przeskakuje, ale byłem w 2 warsztatach i łańcuch, kaseta i korba do wymiany. Łańcuch czyszczony i smarowany co ok 200km. Najbardziej zużycie widać na łańcuchu i większym blacie. Nigdzie nie mogłem znaleźć samego blatu, to kupiłem korbę, jak jeszcze była dostępna za 230zl w decathlon.
  • Odpowiedz
@Berud: Ja u siebie przejechałem do 1 darmowego serwisu 4k kilometrów i łańcuch jest do wywalenia, kaseta okej. Gość w serwisie powiedział że 4k dla tego łańcucha to i tak bardzo dobry wynik.
  • Odpowiedz
@Berud: Kaseta Shimano Sora CS-HG50-9, łańcuch wymieniłem na Connex 904. Wymiana jednego i drugiego mniej więcej po takim samym przebiegu jak u ciebie (~1500km) a na nowym zestawie zrobione kolejne prawie 6k i pewnie jeździłbym dalej, ale wymieniłem rower na nowy :)
  • Odpowiedz