Wpis z mikrobloga

Wskaż przedmiot/usługę/czynność do 300zł (może być też darmowa) która poprawiła na jakiejkolwiek płaszczyźnie w Twoim życiu komfort/bezpieczeństwo/zdrowie/prywatność itp.

Zanim przejdę do konkretów to parę słów dla nowych czytelników. Już od prawie roku, regularnie co miesiąc rozmawiamy w tych wpisach o wszelkich możliwych usprawniaczach życia. W skrócie: polecam Wam rzeczy które wprowadziłem do swojego życia z tytułowego pytania i z czystym sumieniem mogę je polecić a w komentarzach nawiązujemy dyskusję z której rodzą się kolejne pomysły. W większości przypadków propozycjami są moje autorskie rozwiązania oraz inspiracje spośród setek Waszych komentarzy. Zainteresowanych zapraszam do wymiany poglądów, dzielenia się swoimi sugestiami oraz prześledzenia archiwalnych wpisów pełnych ciekawych pomysłów. Dajcie znać koniecznie jeżeli seria wpisów przydała się do świątecznych inspiracji prezentowych!

Dziś kilka nowych strzałów:
1. Oczyszczacz powietrza - żyję w mieście z bardzo zanieczyszczonym powietrzem więc pluję sobie w brodę jedynie że na tę decyzję zakupową zebrałem się tak późno. Mój wybór padł na Xiaomi przez przystępną cenę, dobry design i możliwość pełnej automatyzacji w apce mobilnej. Koszt 550zl. Konieczna wymiana filtra co pół roku.

2. Krem do twarzy z filtrem SPF 50 - to efekt mojej ostatniej wizyty u dermatologa który zapytał czy stosuje kremu do twarzy z takim filtrem. Polecam poczytać więcej o wpływie promieni słonecznych na cerę i rozważenie tej opcji. Cena 50zl/100ml.

3. Wizyta u psychologa - nie byłem pewien czy potrzebuję udać się do psychologa czy psychoterapeuty. Znalazłem osobę która jest jednocześnie jednym i drugim. Koszt to około 200zl za wizytę. Mimo wszystko uważam że najlepsza inwestycja to ta w siebie. Każdemu polecam otwarcie się na tę formę wsparcia, być może na przeszkodzie wejścia na inny level życiowy stoi właśnie Twoja głowa?

Uwaga od tego wpisu następuje mała zmiana: jeżeli podobają Ci się wpisy w tej serii i czerpiesz z nich wartość dodaną to zostaw plusa a jeżeli chcesz DODATKOWO być wołanym do kolejnych wpisów to zaplusuj mój pierwszy komentarz pod tym wpisem.

Obserwuj TAG AUTORSKI #mirekmasterclass aby móc w każdej chwili wrócić do ponad tysiąca inspiracji z komentarzy Mirków.

Dołącz do naszej dyskusji odpowiadając poniżej na pytanie z pierwszej linijki tego wpisu.

W kwestii zbiorczego posta który obiecałem miesiąc temu informuję że potrzebuję na to więcej czasu ale pracę trwają i wkrótce podzielę się z Wami rocznym podsumowaniem naszych dyskusji. Dzięki!

Korzystając z okazji, wszystkiego wspaniałego w Nowym Roku jeżeli czytasz ten wpis.
  • 343
  • Odpowiedz
1) pionowa suszarka do ubrań (do rozwieszania).

Mega oszczędność miejsca jak się mieszka w bloku.


@CatHater: To jest najgorsze gówno ever xD Nadaje się tylko i wyłącznie do wieszania skarpetek, wszystko większe niż skarpetki jest ciężko rozwiesić(bo koliduje z ramą tej suszarki).
  • Odpowiedz
@masternodeBTC:
żelazko z automatycznym wyłączeniem nagrzewania jeśli jest przez kilka minut nie ruszane - nie nachodzą mnie myśli 100 km od domu czy je wyłączyłem

plastry rozgrzewające - kiedyś mnie strasznie połamały korzonki i dosłownie nie mogłem chodzić i momentalnie mi pomogły

czajnik elektryczny - dużo szybszy niż tradycyjny na gaz, dodatkowo moja żona już ze 3 tradycyjne spaliła, bo tak długo czekała na zagotowanie, aż zapominała że go włączyła

wkrętarka
  • Odpowiedz
@Profil_Internetowy:

pedałka - taka saszetka na ramię, nie wiem też jak wcześniej sobie dawałem radę wszystko pomieścić po kieszeniach


A po co ktoś miałby nosić kołczan prawilosci, jeżeli nie jest osiedlowym drechem? Najgłupszy trend we współczesnej modzie. Na szczęście za rok, dwa, ludzie zapomną o tym tak jak o każdej modowej bzdurze.
  • Odpowiedz
Czujnik ruchu + żarówka do przedpokoju z ikei. Mam niewygodnie umieszczony włącznik światła w przedpokoju, jak trzeba było włączyć światło to po ciemku iść do niego i cofać się do pomieszczeń no łazienki w nocy a tak samo się odpala i gaśnie. Jestem już dość do tego przyzwyczajony, że denerwuje się jak nie ma tego w innym miejscu gdzie przebywam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@masternodeBTC: zmywak do naczyń gąbkowy jako narzędzie do czyszczenia kabin prysznicowych. Tak to zużywalem 2 rolki ręcznika papierowego i pół butelki płynu na jedną kabinę, do tego płyny coraz ostrzejsze żeby domyc.

A tak to wystarczy odrobina płynu byle gąbka się ślizgała i wszystkie kamienie i mydła sprzątnięte standardowym płynem i tylko wystarczy umyć potem jak zwykle okno żeby smug nie było widać (ja często pomijam bo po samym wytarciu jest
  • Odpowiedz
@masternodeBTC: osuszacz powietrza - jeżeli mieszkasz w domu wolnostojącym to strzał w 10, zero wilgoci, ma opcję suszenia prania więc nadaje się też do łazienki i pralni. I oczywiście super opcja dla alergików - zapobiega powstawaniu grzyba i pleśni.
  • Odpowiedz
@masternodeBTC: Wzmacniacz słuchawkowy, słuchanie muzyki czy granie w gry w porównaniu do zwykłej zintegrowanej karty dźwiękowej to niebo a ziemia xD Ja kupiłem FiiO E10K Olympus 2 i jest zajebisty, niestety z tego co widzę to w ciągu roku dość mocno podrożał i jest za 320.
  • Odpowiedz
sodastream - saturator do robienia wody gazowanej,

Proste urządzenie z dedykowaną butelką i nabojem CO2, który często można tanio uzupełnić (10 zł w Krakowie w okolicach Zakopianki). Taki nabój starcza na wytworzenie ok 60-80 litrów wody gazowanej, co w moim przypadku (2 osoby w mieszkaniu) starcza na około 1,5 miesiąca. Wodę gazowaną mam pod ręką kiedy chcę i ile chcę, nie muszę targać zgrzewek muszynianki ze sklepu, no i ilość śmieci plastikowych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@masternodeBTC: Czajnik z fukcją Keep Warm i możliwością wyboru temperatury.

Korzeń wrzośca - gryzak dla psa. Mój pies niszczy wszystkie materiałowe zabawki bardzi szybko, później próbuje zjeść te skrawki materiału, wypełnienie, nitki. Korzeń jest dużo bardziej wytrzymały, kosztował 52 zł. Wprawdzie przy intensywnym gryzieniu się trochę kruszy i trzeba to sprzątać, ale i tak jest dużo czyściej i bezpieczniej dla psa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@masternodeBTC: pakowarka próżniowa, ta z Lidla jest idealna jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości. Przechowywanie wędlin, mrożenie owoców sezonowych, w kuchni ma na prawdę ogrom zastosowań. Do tego jeszcze jakis budżetowy cyrkulator i masz świetny zestaw do sous vide :)
  • Odpowiedz