Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#majsterkowanie
Potrzebuje ogrzać budowę, zdecydowałem się na nagrzewnicę olejową (gazowa wydziela dużo wilgoci, elektryczna puści mnie z torbami, pięć "koza" odpada bo tam gdzie chce grzać nie mam komina).

Ma ktoś doświadczenie z nagrzewnicami olejowymi z odprowadzeniem spalin z firm typu Geko, Powermat, Kraft&Dele? Nadaje się to do czegoś?
  • 9
@jaguar963: jak masz prąd niebudowlany, to elektryczne wcale nie muszą wyjść tak drogo.
pamiętaj, że teraz paliwko drogie, olejówka może być nieporęczna, i z elektrykiem nie musisz się bawić w odprowadzanie spalin.

litr diesla (nie wiem czy możesz opału sobie odlać) kosztuje 5,6 PLN, a dostajesz za to 11KWh/Kg
Grzejąc elektrykiem odpada Ci zabawa z kominem itd.
po prostu stawiasz tam gdzie Ci wygodnie i jedziesz, Jak instalacja Ci wyrobi, to
litr diesla (nie wiem czy możesz opału sobie odlać) kosztuje 5,6 PLN, a dostajesz za to 11KWh/Kg

Grzejąc elektrykiem odpada Ci zabawa z kominem itd.


@strikingsurface: @jaguar963 Plus masz osuszone pomieszczenie dodatkowo. Te firmy co wymieniłeś to najtańsze dostępne - więc jak się trafi. Jak będzie dobrze, to będzie dobrze. A jak źle trafisz to i Shell V-Power nie pomoże. Z takich sprawdzonych olejówek to Master.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nandrolone: tylko nagrzać kozą pomieszczenie to kilka godzin, przez ten czas okno musi być cały czas otwarte i ciepło ucieka. Olejowa zrobi to samo w pół godziny, wydaje mi się że dużo szybciej nagrzeje pomieszczenie w porównaniu do uciekającego ciepła przez otwarte okno.