Wpis z mikrobloga

Siemano, ostatnio miałem niemiłą sytuację na drodze i typ dość solidnie skasował mi samochód. Całka jak nic. Naszła mnie taka myśl jeśli chodzi o #ubezpieczenia #oc że samochody są wyceniane wg danych/programów które posiadają. Przeglądałem sobie ile trzeba dać za ten sam samochód i przeżyłem szok, jak to poszybowało do góry o.O Powiedzcie mi, czy przy całce w tych czasach, poszkodowany na starcie jest do tyłu? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Można coś z tym zrobić?
  • 9
@sorry_jak_bede_sie_powtarzac: Zwykle pierwsza propozycja odszkodowania z TU jest zaniżona. Odwołać się i powinno być git, ale zorientuj się ile Twój wóz z tego rocznika, w tym nadwoziu, w tej wersji wyposażenia i z tym przebiegiem jest faktycznie warty (rynek czyli ogłoszenia jakie znajdziesz to jedno, ale TU opiera się na Eurotaxie lub Info-Ekspert). Twój pośrednik może to sprawdzić.
Naszła mnie taka myśl jeśli chodzi o #ubezpieczenia #oc że samochody są wyceniane wg danych/programów które posiadają.


@sorry_jak_bede_sie_powtarzac: Wstrząsające. Ale tak właśnie jest, że firmy ubezpieczeniowe są właścicielami programów lub ich licencji. Jaki to ma związek ze sprawą?

Powiedzcie mi, czy przy całce w tych czasach, poszkodowany na starcie jest do tyłu?


Tak lub nie. Bo to zależy od wartości, ceny i kosztów naprawy. I nastawienia użyszkodnika samochodu.

Można coś z
@OrzechowyDzem: To że będzie zaniżona to wiadomo. Właśnie chodziło mi o Eurotaxie lub Info-Ekspert a realne wartości samochodów na rynku wtórnym. Już wiem że to będzie spora różnica. I co można zrobić aby z odszkodowania było mnie stać na taki sam samochód a nie że będzie to 50/75% wartości samochodu z rynku wtórnego.
Moja głupia głowa tego nie ogarnia, mam wyrządzoną szkodę i mam być stratny na całej akcji bo powrót
Nie jest to wstrząsające że ich programy mają 50/75% wartości samochodów na rynku wtórnym?


@sorry_jak_bede_sie_powtarzac: Napisałeś, że jesteś wstrząśnięty tym, że oni są wlaścidielami programów. I do tego się odnosiłem.

A to, że oszukują przy wycenach, to nowość znana od kilkudziesięciu lat, więc... ;>>>

Miałem daną rzecz, ktoś zniszczył więc chcę taką samą lub podobną a nie połowę zniszczonej rzeczy :)


Masz mój głos. Też takie mam zdanie, ale nie rozwiązałem