Wpis z mikrobloga

Chciałbym ogłosić, że wczoraj dostałem info o wzroście cen na cement - c.a. 50 PLN netto tona
Także cem 42,5 I w zakupie z dostawą przebija już 420 PLN netto/tona co daje jakieś 600-650 brutto tona w sprzedaży detalicznej
A jeśli wzrasta cena cementu to znaczy, że będzie wzrost cen zaprawy cementowej, murarskiej, tynkarskiej, zapraw klejowych - do styropianu, siatki, glazury
Trzeba liczyć się z podwyżką o 10%.
Wzrosną ceny betonu towarowego, wyrobów betonowych jak bloczki fundamentowe itd itd

I jeszcze ważna rzecz - radzę wystrzegać się zapraw robionych specjalnie dla marketów - tam cena może zostać bez zmian za to cementu w cemencie może być coraz mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po nowym roku mają być dalsze podwyżki. Cement drugim bitkojnem, tu de mun.


Tak se myślę, że chyba założę swój tag o podwyżkach w budowlance xD

#budujzwykopem
#remontujzwykopem
#diy
#budownictwo
#budowadomu
G.....o - Chciałbym ogłosić, że wczoraj dostałem info o wzroście cen na cement - c.a....

źródło: comment_16408603416v9g5y8AxlDF3lwatD0wn0.jpg

Pobierz
  • 13
@kwahu666_ponownie: lepiej nie bo się pogniewa i mi produkcja stanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a miesięcznie idzie mi kilkadziesiąt ton na produkcję + drugie kilkadziesiąt na sprzedaż

@DzonySiara: albo zaczął budowę zanim wszystko #!$%@?ęło, jak mój kumpel


masz kredyt i nie dostaniesz następnej transzy jak nie zakończysz etapu, jesteś w czarnej dupie

@daeun: powiedz jeszcze gdzie, cement w ostatnich latach był w sprzedaży w okolicy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gruby_Wujo: bierzesz kredyt to masz dwa lata żeby skończyć, jak ktoś brał dwa lata temu to jest na wykończeniu i jakoś uciuła, ale jak ktoś bierze teraz kredyt i myśli, że zbuduję dom marzeń to powodzenia
@Evert: a co to za wizja?

btw: od pół roku nie mam na stanie ani kawałka suporeksu xD
a z zamówieniami wełny jest jeszcze lepiej - możesz zamówić, dostaniesz za dwa miesiące ale cenę będziesz znał dopiero przy dostawie xD
@Gruby_Wujo: jakiś czas temu też podniecalem się podwyżkami. Do czasu aż zacząłem sprawdzać historię cen różnych materiałów. I wiesz co? Takie ceny już były. Nic nowego. Świat się nie zawalił. Weź dowolny materiał (cegła, styropian, drewno, stał), poszukaj historii cen, wybierz okres kilka/kilkanaście lat. Zdziwisz się ile razy było tak drogo. Później ceny spadały. Jak, np. zaczynałem budowę domu, gdy stal była dosyć tania, a drewno było w sporym dołku cenowym.
@inko-gnito: no stali nie było po 7000 za tonę żebrowanego pręta a robię w branży jakieś 15 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
styropianu eps80 też nie widziałem po 350, zresztą mogę zajrzeć w historię dostaw od 2013,niestety stary program pod dosem już nie chodzi więc nie zerknę wcześniej ale nie pamiętam, żeby tak było

@TomAtari: tak, to znaczy pod markami własnymi -nie będę wymianiać marek własnych