Wpis z mikrobloga

Kolejny dowód, że w Polsce liczą się bardziej układy i znajomości niż kasa. Pobolewa mnie trochę ząb (mało, ale ja dmucham na zimne) pojechałem szukać dentysty. Objechanych pięć klinik. Wszedzie powiedzieli, że mogę przyjść za miesiąc/dwa. Nawet mówienie, że boli nic nie dało.

Za to znam dentystę, do którego termin normalnie to 3 miesiące do pół roku, mnie przyjmuje od razu, bo znamy się od dziecka, ale go akurat nie ma, bo wyjechał na drugi koniec świata. I żaden hajs mi nie pomoże.

Tak samo jakbyście trafili na pogotowie, albo potrzebowali pilnej wizyty lekarskiej.

Myślicie, że Morawiecki, czy Kaczyński czekaliby na wizytę u lekarza, operację, albo mieli taki sam pakiet jak wy? No, a ludzie umierają w karetkach

Wobec tego kusi mnie przeprowadzenie ankiety. Wiem, że często jak ma się znajomości to ma się hajs, ale tu tylko teoretyzujemy, ktoś może być za dumny, żeby korzystać z koneksji do zarabiania.

#polska #pieniadze #sluzbazdrowia #kasa #medycyna #stomatologia #ratownictwo #nfz #polityka #szpitale

Co byście woleli mieć?

  • Grube plecy, ale średni hajs. 41.7% (10)
  • Brak znajomości, ale gruby hajs. 58.3% (14)

Oddanych głosów: 24