Wpis z mikrobloga

#ipbox #podatki

wie ktoś czy można wysłać potwierdzenie przelewu za wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej, inaczej niż pocztą polską? zaznaczyłem we wniosku że dostarczę w ciągu 7 dni od złożenia, ale nigdzie nie widzę innego sposobu niż PP. Jeśli zostaje tylko PP, to jak mam to wysłąć? po prostu potwierdzenie przelewu wrzucić w kopertę? Nie mam żadnego identyfikatora wniosku, jak oni to połączą ?
  • 7
@CryptoPump: Przy wysyłaniu odpowiedzi na dodatkowe pytania z KIS używałem już innego systemu. Może w ten sposób. Może jeśli odpowiednio to oznaczysz to do nich trafi.

przy wykorzystaniu systemu teleinformatycznego ePUAP na adres:
/KIS/wnioski bądź /KIS/SkrytkaESP
Żeby wysłać pismo przewodnie przez ePUAP należy zalogować się do systemu, a następnie wybrać:
- Katalog spraw -> sprawy ogólne -> pismo do urzędu -> najczęściej załatwiane sprawy -> pismo ogólne do podmiotu publicznego ->
@fx71:

Za pośrednictwem czatu można uzyskać informacje odnośnie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W innym zakresie podatkowym proszę kontaktować się telefonicznie lub mailowo z naszą infolinią


gówno warci ci konsultanci online...
Możesz spróbować te wnioski ogólne co wyżej napisałem, ale co się stanie z tym załącznikiem to już inna sprawa.
@fx71: ogarnałem (poniżej zostawniam info dla potomnych, może ktoś będzie kiedys szukał).

zadzwoniłem do KIS pani powiedziała ze moze sprawdzić do jakiej delegatoru moja sprawa została wpisana, i potem mogę sie kontaktować z delegaturą czy honorują potwierdzenie na email. ale już mi się nie chciało kombinować.

kobieta powiedziała, że najlepiej to wysłać poczta, wystarczy wpisać kiedy był składany wniosek i kogo dotyczy (NIP lub PESEL) plus numer z potwierdzenia w ePUAP.