Wpis z mikrobloga

Kroniki taki majstersztyk, że tydzień po skończeniu gry nadal mam ochotę na coś a'la gothic. Jakie gry gotikopodobne polecacie?


@Durajsky: polecam zagranie w gothic1 z modem "ostrogothic mod" mojego autorstwa. Dodałem o nim wpis doslownie 2 minuty temu:) Pozdro.
@Durajsky: 2 czesci gothicka, 3 czesci risena, elex 1, doslownie na progu wychodzi elex 2

Jasne taki elex w 21 wieku to nie najlepsza gra swiata, ale dla mnie to kolejny "gothick" z wszystkimi jego wadami i zaletami ale minimalnie nowszy
Czyli grając w Elexa poczuje te klimaty... może warto mu dać szanse


@Durajsky: ja sie nie moglem przemoc na poczatku, troche mix fantasy, madmax, scifi itp ale ostatecznie nie żałuje, bardzo mocno czulem to samo co w gothicku, frakcje, zadania, rozdzialy w ktorych postepuje mapa, poziom trudnosci na zasadzie "zabije cie dzik w krzakach" a pod koniec gry jestes terminatorem i niczego sie nie boisz itp
@Durajsky:

Disco Elysium niedawno wyszlo po polsku, jesli akceptujesz cos mocno przegadanego jak planescape torment.

Divinity 2 Original Sin mi sie strasznie podobalo tylko trzeba "sawiadomie" ograc samouczek i troche zrozumiec silnik i zasady tej gry. Ale walka, przygotowane przez tworcow przeciwnicy, rozwiazania zadan itp mi sie bardzo podobaly. Ale sam do nieh podchodzilem ze 3x zanim poczulem sie jak w domu.

Pillars of eternity, bardziej jak klasyczny baldurs gate, ale