Wpis z mikrobloga

#medycyna #krew #morfologia #lekarz
Mirki, jest tutaj ktos kompetentny i potrafi przeanalizowac wyniki morfologi dla dziecka rocznego? Wszystkie parametry w normie procz neurocytow - 0.98 G/l, a norma jest 1.5-1.8 i neurocytow procentowych gdzie norma to 35-55, a dziecko ma 13%. Wykonac jakies dodatkowe badania, czy dla rocznego dziecka to 0.98 jest okej? Dodam, ze teleporada juz byla ale pani doktor nie byla zbyt przekonujaca
  • 17
lekarz Ci odpowiedział a Ty na wykopie odpowiedzi szukasz?


@Franzowaty: gdybym ci opowiedzial rodzinne przygody z lekarzami roznych specjalizacji to bys zrozumial dlaczego.
Od pewnego czasu przy wszystkim powazniejszym niz grypa zasiegam porady conajmniej dwoch lekarzy, w zdecydowanej wiekszosci przypadkow wychodzi na dobre
@dr_Batman: pewnie, ze moga sie mylic, ale zawsze to jakas opinia wiecej, a noz jest tu jakis lekarz, ktory po przeczytaniu postu potrafi odpowiedziec. Wiadomo przeciez, ze jak ktos napisze, spoko albo zle to nie wezme pod uwage bo prawdopodobnie nie ma pojecia o co chodzi. Zreszta kilka razy zadawalem na wypoku dziwne pytania i zawsze znalazl sie jakis spec z danej dziedziny, ktory rozwalal temat
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@93michu93: Jako lekarz powiem ci że takie parametry nic nie znaczą bez informacji o powodzie skierowanie, stanie klinicznym i tak dalej. Jak pediatra ci dała odpowiedź to znaczy że ma dużo więcej informacji.
@dr_Batman: aaa, okej, racja powinienem nakreslic tlo. Jezeli dodam, ze to bylo badanie takie bez skierowania bo dziecko mialo miec sprawdzone czy jest alergikiem ale juz przy okazji klucia zostala zrobiona morfologia. Zadnych innych wskazan, dziecko dobrze sie rozwija itd. To cos pomaga, czy i tak za malo?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@93michu93: No to takie badanie nic nie znaczy, wystarczy katar żeby się zmieniły parametry morfologii ( ͡° ʖ̯ ͡°) dlatego nie robi się badań bez medycznych podstaw bo potem wychodzi jakaś strzałeczka i pacjent będzie chodzi po lekarzach i szukał odpowiedzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@dr_Batman: no tak, a potem przyjde jak cos mi bedzie I uslysze, ze gdybym robil sobie podstawowa morfologie raz w Roku to by mnie wyleczyli ale jako, ze nie robie to 4 stadium jakiegos raka j za tydzien do grobu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@93michu93: Nie, nie usłyszysz bo morfologia nie jest badaniem przesiewowym. Badania przesiewowe bo badanie prostaty, kolonoskopia, gastroskopia w określonych przypadkach, glukoza cholesterol. Gówno ci w morfologii wyjdzie jak będziesz miał i nawet 3 stadium raka ( ͡° ʖ̯ ͡°) Raz w roku? Skąd wg pacjenci biorą takie bzdety, morfologia ma sens jako kontrola, monitoring albo w połączeniu z objawami, jakbyś był lekarzem to byś wiedział, ale jesteś
Gówno ci w morfologii wyjdzie jak będziesz miał i nawet 3 stadium raka ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@dr_Batman: zalezy jakiego.

morfologia ma sens jako kontrola, monitoring albo w połączeniu z objawami


@dr_Batman: to w tym przypadku jako kontrola/monitoring byla zrobiona.

jakbyś był lekarzem to byś wiedział, ale jesteś pacjentem i zamiast słuchać kogoś kto wie, pytasz na portalu że śmiesznymi obrazkami.


@dr_Batman: bez szczegolow -
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@93michu93: Chyba nie rozumiesz co to kontrola w medycynie. Kontrola to nie robię bo tak bo chcę coś skontrolować ( ͡° ʖ̯ ͡°) robimy badanie kontrolne bo oczekujemy czegoś konkretnego po konkretnych stanach. i wtedy obserwujemy czy coś jest czy nie ma.

To niech ci wytłumaczy czym są badania kontrolne to przynajmniej będziesz miał z tego przyszłego lekarza pożytek

Brak odpowiedzialności? XD ty czytasz czasem gazety?
Brak odpowiedzialności? XD ty czytasz czasem gazety?


@dr_Batman: Tak, calkowity brak odpowiedzialnosci za swoje nieprzymyslane czyny i przeoczenia. Kogo tam ostatnio skazali? Jaka kara?
Znajdz jednego bieglego z zakresu ginekologii i poloznictwa w Polsce, ktory wyda opinie majac pelna dokumentacje medyczna z przebiegu ciazy. W dokumentacji jest napisane, ze lozysko dobrze ulozone, 3 roznych lekarzy robilo usg, a potem nagla cesarka bo lozysko przodujace. Zgaduj czy da sie cos z tym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@93michu93: To żeś strzelił w płot. USG ma swoją czułość, nie wszystko widać, nie wszystko da się wykryć. Nie zastanowiło cię że 3 ginekologów napisało że jest dobrze, to może wyglądało jakby było dobrze ( ͡° ʖ̯ ͡°) To nie jest tak jak sobie wyobrażasz że nabijasz skilla jak w grze, a potem przykładasz i tada ze 100% pewnością mówię że jest tak a nie inaczej. A
Ale nie ty i twoja rodzina pewnie wiecie lepiej, chcecie krwi bo tak konowały się pomyliły


@dr_Batman: rodzine zostawmy w spokoju ale fakt, ja chcialbym krwi. Wg mnie to potezny blad, taki za ktory nalezy zaplacic stanowiskiem ale jak juz pisalem - lekarze nie biora odpowiedzialnosci za swoje czyny, co wiecej nie da sie tego prawnie wymusic bo to troche klika jak prawnicy.

Ta uwielbiam tekst, inny lekarz powiedział że jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@93michu93: A co do tego że w USG może coś nie być widocznie to już się nie odniosłeś co? Więc nie to może być być potężny błąd, i "wg ciebie" nie jest tego wyznacznikiem tylko aktualna wiedzą medyczną.

Prawie każdy lek może zabić pacjenta. Ale co z tego że kardiolog? Interniści leczą wszystkie choroby kardiologiczne i mają do tego uprawnienia, poza zawalami o ablacjami ( ͡° ʖ̯ ͡°
A co do tego że w USG może coś nie być widocznie to już się nie odniosłeś co?


@dr_Batman: no ja w pracy robie tak, ze gdy cos sprawdzam i nie jestem pewny to pytam leada, ktory jest najdluzej w projekcie i ma o tym najwieksza wiedze. Ostatnie co bym zrobil to napisal, ze jest wszystko super nie bedac tego pewnym.

Dobra bo to za daleko zaszlo, ogolnie chodzi mi o