Wpis z mikrobloga

Nie mam już siły do tej #!$%@? #!$%@? przysiadu i martwego ciągu również. Chłop 10 lat przysiady i martwy robi i ani wyników siłowych, ani sylwetki ani techniki poprawnej, śmiechu warte. Już nawet mnie brak konkretnych rezultatów nie boli, bo i przerwy miałem i inne sporty uprawiałem zamiast siłowni, ale po ostatnich dwóch treningach tak mnie boli odcinek lędźwiowy, że stwierdzam, że nie mogę dłużej udawać kogoś kim nie jestem. Odpuszczam sobie duże ciężary w martwym i przysiadzie. Setki filmików na youtube z techniką, nagrywanie się w trakcie, robienie w pasie, a to i tak jak krew w piach.

Poproszę alternatywy do przysiadów i martwego ciągu, które można robić na dużych ciężarach celem poprawy siły, ale nie obciążające dolnego odcinka kręgosłupa.
#mirkokoksy #silownia
  • 15
  • Odpowiedz
@BoskiMateusz: No hejka, co tam się z Tobą dzieje? Skąd to zwątpienie? Dlaczego chcesz teraz się poddać, tylko dlatego, że raz czy drugi Ci nie wyszło? To nie jest żaden powód. Musisz iść i walczyć. Osiągniesz cel. Prędzej czy później go osiągniesz, ale musisz iść do przodu, przeć, walczyć o swoje. Nie ważne, że wszystko dookoła jest przeciwko Tobie. Najważniejsze jest to, że masz tutaj wole zwycięstwa. To się liczy. Każdy
  • Odpowiedz
Poproszę alternatywy do przysiadów i martwego ciągu, które można robić na dużych ciężarach celem poprawy siły, ale nie obciążające dolnego odcinka kręgosłupa.


@BoskiMateusz: Wyprosty i uginanie nóg na maszynie. To chyba tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@BoskiMateusz: A po co Ci ta poprawa sily jak i tak jej nie bedziesz sprawdzal w ciagach/siadach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaleznie od dostepnego sprzetu. Cyclist squat, hack squat, leg press, trap bar z wysokich chwytow/blokow (zalezy od czego te plecy siadaja), split squat, lunges, nordic curl, reverse nordic curl
  • Odpowiedz
@Fox88: Ależ oczywiście i różnie się w życiu prowadziłem. Były wzloty i upadki (aktualnie są upadki), ale nie sądzę, że akurat micha jest tutaj odpowiedzialna za core nietrzymający stabilnie ciała przy przysiadach.
  • Odpowiedz
@BoskiMateusz: idź że do dobrego trenera (wiem mało takich - pro tip - dobry trener to żaden celebryta 500k na insta, ani też totalny no name). Generalnie moje prywatne zdanie jest takie, że i tak żeby iść w górę trzeba się rozwijać samemu, a wspołecześni "trenerzy" (nie wszyscy) to często robią więcej szkody niż pożytku, więc powinno się kombinować głównie samemu.

Ale czasami lepiej schować ego do kieszeni i wydać te
  • Odpowiedz
Dawałem brzuch jako ostatnie ćwiczenie w planie i potem go nie robiłem, bo nie było czasu albo się nie chciało


@BoskiMateusz: Pomyślało 90% osób na siłowni ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Nie jesteś sam brachu
  • Odpowiedz