Wpis z mikrobloga

2021 był rokiem dla mnie dość wyjątkowym.

To w tym roku miały miejsce 3 ważne wydarzenia, które były właściwie finalizacją lat poprzednich.

1. I zdecydowanie najważniejsze to narodzenie się mojego syna Feliksa, którego pojawienie się jeszcze rok wcześniej nie było nawet w naszych głowach jako możliwość. Jego przyjście na świat było prawdziwie metafizycznym doświadczeniem.
Nieopisane jest to jak zmienia się postrzeganie wszechświata gdy mała istota stworzona przez cód narodzin niesie połowę Twojego DNA przez świat, niczym pochodnię przez wieki przekazywane przez pokolenia naszych przodków.

Pochodnie która rozświetla mrok tego co przyjdzie w nadchodzących, wiecznie niepewnych, czasach. Z każdym dniem uczy mnie on czegoś nowego, samemu odkrywając świat i jak się w nim poruszać. Mam nadzieję, że w nadchodzącym roku oboje nauczymy się jeszcze więcej na temat otaczającego nas świata.

2. Gdy w 2014 roku zacząłem swój biznes w wynajmie mieszkań oraz pomocy sprowadzania innych Polaków do Barnsley, czułem niesamowitą satysfakcję z odmieniania ludzkich żywotów i dawania im narzędzi by mogli inaczej pokierować swoim życiem.
Od zawsze idea by móc połączyć to co kocham - "doradzanie" ludziom jak mają żyć, wraz daniem im narzędzi do kreowania swojej rzeczywistości na tej bazie - była dla mnie najważniejsza. A to, że udało mi się dzięki temu postawić trochę chleba na stole uważam za niesamowity sukces.

Niestety czasy się zmieniły, jak dobrze się stało że szczęściem-w-nieszczęściu pokłóciłem się z moim biznesowym partnerem i zacząłem działać na własną rękę.
2019 był dla mnie rokiem najcięższym pod tym względem. To wtedy będąc całkiem sam zacząłem innego sposobu na życie - sprzedawanie samochodów okazało się świetną zabawą, niestety w niesamowicie nasyconym rynku dość ciężką i dość niebezpieczną, jak się okazało po tym jak skradli mi nowo zakupioną lawetę..
W 2020 wróciłem do programowania oraz tworzenia własnych projektów.

Ale to w 2021 nastąpił przełom. Moje projekty zaczęły się podobać większej rzeszy ludzi. Tym samym dając mi pary i środków do większej inwestycji.
Pod koniec 2021 udało mi się osiągnąć rzecz wcześniej by się wydawało niemożliwą - udało mi się sprzedać moje produkty do wszystkich kontynentów na świecie (poza Antarktydą..)!
To w tym roku nauczyłem się jak nie rwać włosów z głowy gdy wiele zamówień wciąż czeka na zrealizowanie, a dostawy światowe płaczą i muszę rozmawiać z pół milionem chińczyków by dostać odpowiedni produkt w realnym terminie.
Nauczyłem się też jak bardzo bolesny prosty błąd w sztuce może kosztować, musząc przelutować wiele zamówionych egzemplarzy moich produktów.
W 2021 też po raz pierwszy zacząłem przygodę z #druk3d i muszę powiedzieć, że teraz nie potrafiłbym bez takiej drukarki żyć! Jest dla mnie integralną częścią warsztatu jak śrubokręt..

3. Oczywiście ostatni punkt pozostawiam moim największym pochłaniaczom czasu i pieniędzy - moim samochodom. A w szczególności, mojemu E36 w Touringu, który jest dla mnie wyjątkowo specjalny.
Przez lata zbierałem wiedzę i doświadczenie, by móc w końcu zrobić auto w 100% pode mnie. Jest to projekt, w który włożyłem sporo serca i by nie przyszło mi go sprzedawać prze kolorowałem go na kolor, który kocham najbardziej - oczywiście żółty.
W tym roku udało mi się sfinalizować część, która zapewni mu mam nadzieję długowieczność, zabezpieczenie rdzy, lakieru i wielu elementów mechanicznych. Oczywiście jak to projekt - nigdy go nie skończę, ale cieszę się, że w przeciwieństwie do innych projektów - chociaż jeździ.

Dla większości to głupie jak można przywiązywać się do samochodów. Ale wiem, że te które mam obecnie są moimi przyjaciółmi, którzy mnie nigdy nie zawiedli. Będą ze mną długo i wymiana ich na cokolwiek innego byłaby po prostu nierozsądna z wielu powodów, nie tylko ekonomicznych.
Wierzę, że chociaż jeden z nich przeżyje do czasów, w których mój syn będzie w stanie zasiąść za ich kółkiem (ja zacząłem jak miałem 7 lat więc jemu daje 6 maks.. ;) ).

I na koniec - dziękuję wszystkim osobom, bliższym i dalszym dzięki którym się tu znalazłem. To dzięki ludziom i ich zaufaniu we mnie i moje możliwości mogę cieszyć się teraz tym co mam. I jestem naprawdę szczęśliwy - bo mam wszystko co chcę..

No może poza pieniędzmi.. Ale nawet jakbym je miał to chyba nie byłbym w stanie kupić sobie za nie takiego szczęścia.

Wesołego Nowego 2022 roku kochani!

#bmw #elektronika #programowanie #arduino #uk #pokazauto #pokazmorde #e36 #sorekabbey #sorekcharityltd #bmwsorka #samochody
sorek - 2021 był rokiem dla mnie dość wyjątkowym.

To w tym roku miały miejsce 3 wa...

źródło: comment_1640990166FKxdvTsp8xd4eQ5PW1PZQ1.jpg

Pobierz
  • 17
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sorek:

Niestety czasy się zmieniły, jak dobrze się stało że szczęściem-w-nieszczęściu pokłóciłem się z moim biznesowym partnerem i zacząłem działać na własną rękę.


Był jakiś wpis osobny o tym? Czy nie zamierzasz poruszać tematu?

Bo pamiętam AMA, Twoje zaangażowanie w budowaniu społeczności polskiej w Barnsley, no i kiedyś nasze drogi na chwile się przetarły, także lekka ciekawość jest, ale nie na tyle, aby nie uszanować prywatności jak coś ( ͡º
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@agent_na_emeryturze: w sumie było to dość dawno więc mogę ale nie wiem czy ktoś by chciał o tym słuchać. O działalności w pomaganiu mógłbym napisać książkę ( ͡ ͜ʖ ͡)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sorek:

Myśle, że to mógłby być ciekawy wpis i takie dopełnienie AMA po latach. W biznesie to normalne, że wspólnicy się rozchodzą także luz. Wspólnika też poznałem, ale kontaktu nie mam jak coś ( ͡º ͜ʖ͡º) po prostu ciekawi mnie co mogło Was poróżnić. Komentarzami wykopków nie ma co się przejmować, kto Cie poznał osobiście, widział biznes oraz zna realia nie mógł narzekać. Jak coś wołaj!
@sorek: obserwowałem Ciebie jak sprowadzałeś Mireczków do UK. Sam się nawet nad tym zastanawiałem. Powodzenia!

Handlujesz jeszcze samochodami?
Obecnie produkujesz oprogramowanie czy coś innego?
@dariusek: handluje, ale raczej przeniosłem się tylko na auta z napędem na tył - głównie BMW, Lexusy, MX5 itp. itd.

Handluje tym co lubie bo i wtedy spotykam fajnych ludzi myślących podobnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Produkuje oprogramowanie i moje własne urządzenia diagnostyczne/wyświetlacze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@veranoo: jakbym potrafił to robić dobrze to może tak ( ͡ ͜ʖ ͡)

Planuje za to kilka filmów w temacie rozmawiania z samochodami