Wpis z mikrobloga

Warto pamiętać, że na przejazd kolejowy wjeżdża się nie po podniesieniu szlabanu, ale dopiero po zgaśnięciu sygnalizatorów. Ma to co prawda chronić przed sytuacją jak na obrazku, ale w wielu miejscach już kierowcy za tobą trąbią bo nie ruszyłeś zaraz po podniesieniu szlabanu na wysokość w której ledwo zmieścisz się autem ¯_(ツ)_/¯ Wtedy warto przypomnieć sobie wartość mandatu oraz to, że jest to bardzo proste do wyłapania przez policjantów. I cyk 2 tysiące mandatu.

#mandat #pkp #przejazdkolejowy #przepisydrogowe #polskiedrogi
notfound - Warto pamiętać, że na przejazd kolejowy wjeżdża się nie po podniesieniu sz...

źródło: comment_1641081375JpiNn2tNTxXs0cKzRhhfQ6.jpg

Pobierz
  • 16
@not_found: ja również jestem "je84ny" przez innych kierowców za to, że ruszam dopiero po tym, gdy:
- zgasną światła
- rogatki się w pełni otworzą

...i szczerze podziwiam ludzi "kierowców" którzy już gazują auto po delikatnym podniesieniu się rogatek do góry. Mało kto pamięta, że migające światła na przejeździe kolejowym oznaczają zakaz wjazdu na przejazd.
@Bajo-Jajo: Jak się jeździ? Jak świecą się światła przy przejeździe, to choćby za mną straż pożarna na sygnałach stała, to nie pojadę. Nie ulegam presji żadnego frustrata, czyli się da. I dlatego pytam, czy Ty tak robisz.
@Vasek: to kwestia kultury na drodze, jesli sie komus spieszy to sie ulatwia przejazd. cos jak puszczanie tira w miescie z podporzadkowanej, ale ty go nie puscisz bo nie ulegniesz presji frustrata w tirze i niech czeka do 18 az ruch zmaleje
wstyd mi ze wkrótce osoby myślące jak ty dostana prawa wyborcze
@Bajo-Jajo: Przestań z wycieczkami osobistymi, bo są chybione, to raz. Dwa "spieszę się" to najgorsza wymówka i wytłumaczenie na cokolwiek. Każdy się w życiu spieszy - a szczególnie ci #!$%@? drogowi.

I mylisz ze sobą dwie różne kwestie - bycie uprzejmym, a uleganie presji frustrata. Wpuszczenie kogoś z podporządkowanej (zrezygnowanie z pierwszeństwa) nie jest wykroczeniem. Wjechanie na przejazd przy migających światłach, bo ktoś Ci miga długimi i "siedzi na zderzaku" jest