Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy da się godnie zarabiać po kierunku dziennikarstwo? Mam na myśli ofc pracę w PR (rzecznik, specjalist od PR etc).
Jestem w #licbaza na kierunku ścisłym, ale mogę napisać maturę z historii z której dostanę 60-80% i z takim wynikiem mam szansę na #uw na dziennikarstwo i medioznawstwo, a nie chcę zbytnio iść na nic zw. z matematyką bo się męczę straszliwie.
#dziennikarstwo #studia #studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61d097c30ed247000a92635b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 5
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Marnować 5 lat, żeby uczyć się dziennikarstwa, a szczególnie bycia słupem od gadek do tv? xD Tu powinno wystarczyć zaliczenie kursu online.

Jak chcesz mieć dobrą kasę po dziennikarstwie to musisz zapisać się do partii. W przeciwnym wypadku będziesz wewnętrznie umierać pisząc w lokalnej gazetce o libacjach na skwerku, a potem i tak skończysz w jakimś domu mediowym, razem z resztą odrzutów po humanach, wymyślając głupie reklamy.
@Tytanowy_Lucjan: niektórzy znani dziennikarze są po dziennikarstwie, a wbrew pozorom nie uczysz się tam tylko na temat tego czym jest lid. Powiedziałbym nawet, że jest to fajny kierunek, jak ktoś myśli o pracy w mediach i nie wie, na co chce później iść, a ma zainteresowania humanistyczne.

Zresztą, dziennikarstwo trwa 3 lata , a później na magisterkę może wziąć coś innego lub na odwrót.

Czy da się godnie zarabiać po kierunku
@dyskutek2: Robienie studiów bez zawodowego pomysłu na siebie to tym bardziej marnowanie czasu. Powinno się sprawdzać co daje kasę i jest zgodne z predyspozycjami, bo potem będzie płaku płaku, że licencjat z gównologii do niczego się nie przydaje w byciu barmanem. Dlatego np. nie rozumiem tysięcy dziewczyn co roku, które pchają się na kierunki pedagogiczne lub pielęgniarskie (z zamiarem zostania w kraju). To przecież skazanie się już na starcie na życie
: Robienie studiów bez zawodowego pomysłu na siebie to tym bardziej marnowanie czasu. Powinno się sprawdzać co daje kasę i jest zgodne z predyspozycjami, bo potem będzie płaku płaku, że licencjat z gównologii do niczego się nie przydaje w byciu barmanem.


@Tytanowy_Lucjan: tak jest, jednak nie wszystko przewidzisz. Dużo osób nie ma specjalnych zainteresowań i idą przez presję społeczną oraz niektóre zawody wymagają samego wyższego. Też nie wszystko się przewidzi, okazuje