Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
Mirki, mam pytanie. W ostatnich tygodniach przeczytałem wiele postów na amerykańskich forach związanych ze strzelectwem. Zauważyłem, że coraz bardziej popularne staje się tam strzelanie 22lr na dystansie 100 metrów. Jako że w naszym kraju ceny amunicji rosną jak szalone, to postanowiłem spróbować takiego pykania do tarczy. Wyjąłem swoją broń na kaliber 22lr i dostosowałem ją do strzelania na 100 metrów. Mam tu na myśli dokręcenie tłumika, który naturalnie przedłuży lufę (co jeszcze bardziej rozpędzi pocisk) oraz zamontowałem potrzebną optykę. Tak zmodyfikowaną broń zabrałem wczoraj na strzelanie. Niestety zauważyłem trzy problemy.
Po pierwsze, broń z wyżej wymienionymi dodatkami swoje waży i ciężko ją dłużej utrzymać w wyciągniętych rękach. Polećcie proszę jakiś statyw na którym będę mógł oprzeć dłonie.
Po drugie, luneta przyłożona do oka, kopnęła mnie kilkukrotnie w oczodół podczas strzelania (później strzelałem na wyciągniętych rękach). Jak pozbyć się tego problemu? Czy są jakieś montaże które pozwolą przybliżyć lunetę do oka, tak żeby nie wyrządziła mi krzywdy?
Po trzecie, oddałem kilkadziesiąt strzałów w kierunku tarczy ustawionej na 100 metrów. Niestety w tarczy znalazłem tylko kilkanaście przestrzelin. Czy w internecie są jakieś materiały mówiące o strzelaniu na tak duży dystans?
#bron #strzelectwo #pytanie
Eligo - Mirki, mam pytanie. W ostatnich tygodniach przeczytałem wiele postów na amery...

źródło: comment_1641122479TLQ1Wwd1ZM2wzHijjzezVH.jpg

Pobierz
  • 9