Wpis z mikrobloga

@wedrowycz: @dktr:
Panowie dziękuję za odpowiedzi jednak nie do końca rozwiały moje wątpliwości. Chciałbym zastosować akumulatory AA 1.2V które posiadam. Gdybym złączył je w koszyczku na baterie to ten zestaw generowałby teoretycznie 3,6V, ESP8266 działa w zakresie 3-3,3V czy do tego zestawu potrzebowałbym jakiegoś stabilizatora czy dodatkowe 0,3V nie zrobiłoby szkody temu układowi? Koszyk, który chciałbym do tego zestawu zakupić:
https://allegro.pl/oferta/koszyk-na-baterie-typ-3x-aa-3x1-5v-pokrywka-i-wyla-10067533144
@Sceptycznie: Generalnie akumulatorki AA, AAA NiMH mają średnie napięcie 1.2V. Niemniej zaraz po naładowaniu napięcie jest ok 1.4 V, przy rozładowaniu ok 1.0V . Więc przy 3 akumulatorkach, po naładowaniu możesz mieć napięcie 4.2V, więc nie wiem, czy to nie będzie nieco za dużo dla ESP. Możesz ewentualnie dać w szereg jakąś diodę (spadek 0.6V). Ja na balkonie mam zrobioną prostą, autonomiczną stację pogodową na ESP8266 (pomiar z bmp180 , DTH22
Pobierz kecajek - @Sceptycznie: Generalnie akumulatorki AA, AAA NiMH mają średnie napięcie 1....
źródło: comment_1641170876GGleHFaWijoXpO0gAftKe2.jpg
@kecajek: dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienia. Teraz już wszystko rozumiem. Chciałem włożyć tam właśnie te akumulatorki Ikea Ladda 1900 mAh natomiast myślałem, że napięcie po naładowaniu jest w miarę stałe i wynosi właśnie 1.2V wtedy by 3 akumulatorki idealnie złączyły by się w dopuszczalny max 3.6V przy braku podłączonych modułów. Teraz wiem, że muszę zmniejszyć napięcie za pomocą diody.