Wpis z mikrobloga

Szukam używanego roweru od dłuższego czasu o pewnych parametrach, na różnych portalach aukcyjnych, i jeszcze ani razu nie trafiłem, żeby sprzedający posiadał dowód zakupu/fakturę. Mówimy o rowerach ~2 letnich, nie starych co by jeszcze było zrozumiałe. Umowy kupna/sprzedaży chętnie chcą spisać, ale już skąd mają rower, nie wiadomo, kupiony od kolegi ( ͡° ͜ʖ ͡°) normalnie cuda.
#rower
  • 8
@borsuk321: MSZ dużo zależy od tego co to za rower :)

Jeżeli to jakiś high end i kupiony w sklepie to się ludzie nie chcą pozbywać tak szybko. Z moich obserwacji wynika też, że przed pandemią sporo rowerów na rynku pojawiło się dzięki umowom sponsorskim, sam takie 2 kupiłem, moi znajomi również.

No i jest też ta trzecia opcja - pt "kupiłem od znajomego", może niekoniecznie kradzione, ale z jakiejś ostrej
@borsuk321: #!$%@? szukasz, co trzeci rower średnio kupuje z papierami. No i do czego Ci ten dowód zakupu/faktura? Gwarancji i tak nie masz. Kradziony? Przecież masz umowę KS i kupiłeś po rynkowej cenie, nikt Ci paserki nie przyklepie.
Szansa jeden na milion że tak się stanie. Wystarczy sobie zweryfikować wujkiem google numery ramy, potem ręcznie portale z ogłoszeniami o kradzieżach i można spać spokojnie. No i nie brać roweru za ułamek ceny od typa co nie potrafi wymienić nazwy choć jednej części.
@GrubyKociol: nie jest wcale taka mała szansa, nawet sklepy na allegro z setkami pozytywów i działające lata, potrafią tajemniczo zniknąć, rowery sprowadzane z Holandii okazały się kradzione. Może ktoś zgłosić ramę już po fakcie jak kupisz i policja się zgłosi po np. roku.
Po prostu mało jest takich ofert że ktoś normalnie kupił w sklepie czy przez internet nowy, ma dowód, i sprzedaje. Prawie zawsze pochodzenie roweru jest jakieś niejasne.
i jeszcze ani razu nie trafiłem, żeby sprzedający posiadał dowód zakupu/fakturę


@borsuk321: w sumie nie wiem, czy to takie dziwne. Poza zakupami firmowymi i zwłaszcza po gwarancji rzadko trzymam dowód zakupu, szczególnie, że często wtedy jest to jakiś wyblaknięty paragon, którego i tak nie odczytasz( ͡° ͜ʖ ͡°)