Wpis z mikrobloga

Mirki, w konsekwencji dzisiejszej podwyżki stop procentowych razem z żona szukamy oszczędności i wprowadzamy w domu pakiet kryzysowy do odwołania.

- Netflix HD zamiast 4K
- sushi tylko raz w tygodniu
- rezygnujemy z kateringu w weekendy, wiec sobota i niedziela przy garach
- Coca Cola tylko w weekendy, imieniny i urodziny
- będziemy tankować 95 zamiast 98, chyba, że cena będzie znikoma, co zdarzało się w przeszłości
- wymiana iPhona co dwa lata, nie po premierze
- urlopy tylko w Europie, max tydzień na kwartał
- siepomaga i te drugie max 200 PLN miesięcznie
- więcej przemyślanych zakupów, szukanie promocji
- będę się musiał przeprosić z Biedronka i Lidl
- inwestycje ucinamy o połowę, o polowe.

Czy jest jeszcze coś na czym można zaoszczędzić i nie zwariować? Myśle by psu dawać karmę marketową, ale żona mówi, że mam pić tańsza whiskey, wiec pies je to samo, ja pije to samo bo byłyby kłótnie o parę stówek miesięcznie.

Dajcie znać gdzie oszczędzacie w tych trudnych czasach, może założymy jakiś tag i będziemy się wspierać? Potraktujecie to poważnie.

#nieruchomosci #gielda #nbp #inwestycje #kredythipoteczny
  • 88
@internety:

wlewanie Pb98 do samochodu przystosowanego Pb95 często powoduje odwrotny skutek niż zamierzany


Jest dokładnie na odwrót - co najwyżej 95 może taki skutek wywołać

Zresztą pojawia się jeszcze spalanie stukowe w starszych samochodach a w nowych spadek wydajności


Jest na odwrót - spalanie stukowe i spadek wydajności może się pojawić jak wlejesz 95 do samochodu z mapą na 98

Inaczej to strata pieniędzy a w zależności od auta i okresie
@ostatniwrankingu: Zrób 20 bachorow, zostań księdzem, zapisz sie do pis i na socjalny i znowu bedzie Ciebie stać na katering i normalne życie. A tak serio, to musimy pogonić dziadostwo u władzy, albo zaraz zamiast odmawiać sobie imprezy na mieście, bedzie trzeba jeść pol miski ryżu zamiast całej, bo plan niszczenia Polski przez Kaczora i Matiego idzie sprawnie.
@burnthefires: Wiem, że to zarzutka.

Masz poczytaj fajny artykuł który tłumaczy czemu to w 2 strony działa kiepsko i lepiej nie kombinować. Jeszcze z lekcji chemii pamiętam że paliwo 95 a 98 ma nieznacznie różniącą się ilość energii przy spalaniu co przy duzo litrazowych silnikach ma różnice. Oczywiście 95 ma większą kaloryczność niż 98 bo jest mniej uszlachetniaczy.

https://www.autokult.pl/13068,liczba-oktanowa-a-moc-silnika%3famp=1?espv=1

I wracając do tego czy się coś stanie czy nie. Jeżeli producent
@ostatniwrankingu: Netflix przez Turcję, 10 minut roboty po tym jak wygaśnie ci subskrypcja i masz najwyższy plan za mniej niż 20 ziko. Wygugluj po prostu netflix turcja i zobacz poradnik np. na pepperze
Jeden pracownik "lewus" to u mnie jakieś 4tys zł z paliwa, 5tys z wypłaty na rękę. Gość zasilił szeregi nierobów. Pozostali dostali tysiąc więcej, więc finalnie więcej zrobimy, kawę będziemy parzyć sami, jedno auto zostaje jako awaryjne. 9-3 to jestem na plus 6tys zł. To chyba mój jedyny ruch w nowym ładzie. PiS bardziej mnie zmotywował żeby wyzbyć się ściemniaczy i tak też się stało.
@ostatniwrankingu:
U nas ostrzej. Nie kupujemy w tym roku żadnego obrazu ani nie wymienimy żadnego mebla/lampy itp na taki od projektanta. Dzieci na nartach będą śmigać na Kalatówkach. Ja próbowałam pofarbować włosy w domu ale cała łazienka wyszła brudna a oszczędność 400 zł więc tego chyba nie będę kontynuować.