Wpis z mikrobloga

Przechodzę na b2b. Nie wiem jeszcze z czym to się je, chciałbym się zapytać czy potrzebuję korzystać z usług księgowej, czy jestem sam w stanie ogarnąć wszystkie faktury?

#b2b #polskilad
  • 4
@Fawek nie masz w ogóle pojęcia o B2B i pytasz czy potrzebujesz księgowej? Gluptasku jasne, że nie! Oni tylko biorą ~200zł miesięcznie i nic nie robią!

O wszystko pytaj tu wykopków, specjalistów. Do zeznania rocznego lub pierwszej kontroli skarbówki masz sielankę, dopiero później się obsrasz na miętowo jak będą nieprawidłowości ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Fawek ja jak pierwszy raz zakładałem B2B, a było to w 2014 to zgłosiłem się do iFirma i tam po podpisaniu umowy mnie prowadzili za rękę. Było całkiem ok, bo miałem kontakt do mojej księgowej, więc mogłem pytać o wszystkie możliwości optymalizacji =)

Myślę, że te ~200zł miesięcznie warte jest tego, aby spać spokojnie biorąc pod uwagę chaos jaki wprowadził polski wał.
@Fawek: Ja mam w infakcie i jestem mega zadowolony. Są ogólnie trzy największe biura księgowe online: infakt, ifirma i wfirma. Masz tam dostęp do ich softu plus dedykowaną księgową, która bierze odpowiedzialność za to co się księguje.

https://paweldobrzanski.pl/wybrac-ksiegowa-15-rzeczy-o-ktore-musisz-zapytac-ksiegowa-zanim-ja-zatrudnisz/

Weź sobie księgową przynajmniej na pierwszy rok. Jak się nauczysz wszystkiego, to potem możesz sobie sam kontynuować (nie będzie Ci się chciało na bank, bo obecnie przepisy się zmieniają baaaardzo szybko) ;)